صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

امیر سرتیپ قاسم فراوان بیان کرد: دشمن پیش از حمله موشکی ایران گمان می کرد، هیچ موشکی نمی تواند از این سامانه عبور کند و در واقع اینگونه به خودشان تلقین کرده بودند اما موشک های ایرانی ثابت کرد سامانه دفاعی آمریکا قابل عبور است.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص عدم کارکرد سپر دفاع موشکی آمریکا در حمله موشکی ایران با امیر سرتیپ قاسم فراوان محقق و پژوهشگر حوزه جنگ و مدرس حوزه پدافند هوایی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

امیر سرتیپ فراوان با بیان اینکه انتقام ایران از آمریکایی ها سحرگاه چهارشنبه ملت ایران را شاد کرد، گفت: سپر دفاع موشکی آمریکایی به حدی اهمیت دارد که آمریکا و شوروی در سال 1972 با هم پیمان می بندند که چنین پروژه ای را انجام ندهند و سال های بعد طرح جنگ ستارگان مطرح شد که بر اساس آن تمام موشک های بالستیک و هر نوع شی در هوا از بین می رود.

وی بیان کرد: آمریکایی ها سال 2001 یک جانبه از این پیمان خارج شدند و سامانه ای به نام PGS را اجرایی کردند که بر اساس آن از دریا، زیر دریا و روی زمین، هر نوع موشک بالستیکی را هدف قرار می داد. سال 2006 آمریکایی ها 506 میلیون دلار هزینه کردند تا بتوانند سامانه های جدیدتر از جمله تاد را طراحی کنند. آمریکایی ها آن سال مدعی شدند هر شی که در آسمان وجود داشته باشد می توانیم ظرف 60 دقیقه همه آن ها را از بین ببریم.

محقق و پژوهشگر حوزه جنگ به راه اندازی سامانه های ضد موشکی توسط آمریکا در پایگاه های خود در عراق اشاره و اظهار کرد: سامانه های راداری باندهای مختلف از جمله باند ایکس و همچنین سامانه های موشکی گوناگون از جمله تاد در این پایگاه ها استفاده می شود و بارها ادعا کردند هیچ کس نمی تواند از سپر موشکی آن ها عبور کند.

وی درباره عبور موشک های ایرانی از سامانه ضد موشکی آمریکا بیان کرد: نوع و شیوه پرتاب موشک توسط ایران، یکی از دلایل عبور موشک های ایرانی از سامانه های دفاعی آمریکا بود. سلاح و موشک های ایران به گونه ای ویژه طراحی شده است و این موشک ها از جنس بالستیک ویژه است که می توانند از این سامانه ها عبور کند.

مدرس حوزه پدافند هوایی تصریح کرد: دشمن پیش از حمله موشکی ایران گمان می کرد، هیچ موشکی نمی تواند از این سامانه عبور کند و در واقع این گونه به خودشان تلقین کرده بودند اما با این حجم آتش ایران ثابت شد، سامانه دفاعی آمریکا قابل عبور است و ما می توانیم از تمام دیوارهای ضد موشکی آمریکایی ها عبور کنیم.

مرتبط با این خبر

  • انتقام موشکی ایران هیمنه نظامی جبهه استکبار و استعمار را در هم شکست

  • موضع قدرت ایران مانع از اقدام جدید آمریکا خواهد شد

  • بزرگ ترین وجه انتقام ایران، خروج کامل آمریکا از عراق است

  • انتقام ایران از آمریکا مشروع و قانونی بود

  • هیمنه آمریکایی ها در دنیا شکسته شده است

  • هزینه موشک ها را هم از آمریکا خواهیم گرفت

  • حمله موشکی سپاه نشان داد ادعای آمریکا مبنی بر قدرت سیستم‌های راداری گزاف است

  • تاثیرات سیاسی انتقام سخت ایران بیشتر از خسارات وارده به آمریکایی‌هاست

  • آمریکایی‌ها توان درگیری با ایران جهت تثبیت یا موازنه قدرت نظامی را ندارند

  • غافلگیری آمریکایی ها ادامه خواهد داشت