بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل سیاسی: حمله موشکی ایران، وضعیت آراء ترامپ در انتخابات را تغییر داد

صدرالحسینی حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق را باعث فشار مضاعف بر ترامپ دانست و گفت: ترامپ تصور می کند نه تنها انتخابات آینده را بازنده شده است بلکه هویت، هژمونی و سلطه طولانی مدت آمریکا را هم دچار خدشه جدی کرده است.

1398/10/19
|
13:15
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص اهمیت حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد و اثر آن در تغییرات میدانی با سید رضا صدرالحسینی کارشناس مسائل سیاسی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

صدرالحسینی در آغاز با بیان اینکه معمولا رسانه های آمریکایی موفقیت های این کشور را بسیار بزرگ جلوه می کنند، گفت: این رسانه ها در عین حال به مشکلات آمریکا در حوزه داخل و یا بین الملل کمتر می پردازند. در تاریخ کشف آمریکا یک چنین اقدامی تا کنون سابقه نداشته است. در شرایط دو قطبی پس از جنگ دوم جهانی مشاهده می کنیم دو کشور ابرقدرت اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده آمریکا اقدام نظامی علیه یکدیگر انجام نمی دادند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تصور می کردند، به عنوان ابرقدرت جهان می توانند یکه تازی کنند و این حمله موشکی نخستین اقدام یک کشور علیه زیاده خواهی های رژیم آمریکا است و این اقدام در قبال ترور ناجوانمردانه ترور سپهبد قاسم سلیمانی صورت گرفت. این اقدام با فاصله کوتاه و با حمله موشکی به یکی از پایگاه های مستقر در عراق انجام شد و به طور حتم این اقدام غافلگیر کننده بود و به همین جهت به نظر می رسد مسئولین آمریکایی نتوانسته اند اتخاذ تصمیم ویژه ای داشته باشند تا رسانه ها از آن بهره برداری کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق را باعث فشار مضاعف بر ترامپ دانست و گفت: ترامپ تصور می کند نه تنها انتخابات آینده را بازنده شده است بلکه هویت، هژمونی و سلطه طولانی مدت آمریکا را هم دچار خدشه جدی کرده است.

وی با تصریح بر اینکه سیلی ایران به آمریکا در منطقه سر و صدا کرده است، عنوان کرد: یکی از اقدامات بسیار مناسبی که انجام شد بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که با دقت و ظرافت بسیار مناسبی توانست همه ابعاد مسائل داخلی و منطقه غرب آسیا را در نظر بگیرد. در این بیانیه با صراحت هرچه تمام تر به خانواده های آمریکایی اعلام شده است فرزندان خود را به کشورشان باز گردانند.

صدرالحسینی بیان کرد: نکته دیگر بیانه مربوط به کشورهای منطقه است زیرا در برخی از این کشورها، پایگاه های آمریکا قرار دارند. این کشورها باید جلوی اقدام آمریکایی ها علیه منافع ایران را بگیرند زیرا اگر از خاک هر یک از کشورهای پیرامون علیه منافع و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران کوچک ترین اقدامی صورت گیرد، آن کشور، سرزمین دشمن محسوب می شود و با شدیدترین وجه با آن برخورد می شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی