صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

کوشکی پوشش رسانه‌ای گسترده سخنرانی رهبر انقلاب را نشان دهنده اهمیت این سخنرانی دانست و گفت: دولت‌های جهان به خوبی می دانند تصمیم سازی در امور راهبردی بر عهده رهبری است .

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع مردم قم با دکتر محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

کوشکی در آغاز با بیان اینکه سخنرانی رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم شاید جزو معدود سخنرانی هایی باشد که طیف متنوعی از رسانه های خارجی آن را پوشش دادند، گفت: از CNN تا رسانه های کشورهای عربی و حتی رسانه های روسی این سخنرانی را پوشش دادند. این مسئله نشان می دهد همه دنیا بعد از اتفاقات چند روز اخیر، چشم هایشان به رهبر معظم انقلاب اسلامی دوخته شده بود که ببینند ایشان چه سخنی در رابطه با این وقایع مطرح می کنند.

وی پوشش رسانه ای گسترده سخنرانی رهبر انقلاب را نشان دهنده اهمیت این سخنرانی دانست و عنوان کرد: دولت های جهان به خوبی می دانند تصمیم سازی در امور راهبردی در جمهوری اسلامی بر عهده رهبری نظام است و آن ها اگر بخواهند از عملکرد بعدی نظام جمهوری اسلامی اطلاعاتی به دست بیاورند باید متوجه سخنان رهبری نظام باشند.

این استاد دانشگاه همچنین بیان کرد: علیرغم انتظاری که دولت ها و رسانه ها داشتند که رهبر معظم انقلاب محور سخنان خود را پاسخ به آمریکا و اقدام موشکی علیه نیروهای نظامی این کشور قرار دهد، اما رهبر انقلاب کمترین سهم را به این موضوع اختصاص داد و موضوعات دیگر را پررنگ کردند. رسانه ها و دولت های بیگانه در پی این سخنرانی به دنبال ارزیابی و نظرسنجی و استخراج نکته ای برای خلاصی از بحرانی که ایجاد کرده‌اند، بودند اما این اتفاق نمی افتد و رهبری کوچکترین اطلاع مدنظر آن ها را ارائه نمی دهد و تنها یک یادآوری کردند.

وی با بیان اینکه سخنرانی رهبر معظم انقلاب نشان داد توجه ایشان به مسائل کلان بسیار بیش از موضوعات دیگر است، عنوان کرد: کمتر کسی توقع داشت ایشان در این روزهای پرحادثه و پرهیجان به مسائل کلان کشور اشاره کنند. ایشان در این سخنرانی در خصوص اتحاد جامعه ایران و اینکه حفظ این اتحاد یک امر ضروری است صحبت کردند.

کوشکی بیان کرد: هماهنگی و وحدت هویتی در پی شهادت سپهبد قاسم سلیمانی توسط ملت ایران تجربه شد و واقعا یکی از برکت های خون شهید این است که یک ملت را می تواند پیوند دهد و نباید فراموش کنیم تا یک ماه قبل، حال جامعه اصلا خوب نبود و یک وضع پریشانی داشتیم اما در همین چند روز آن حس نه چندان مطلوبی که وجود داشت، جای خود را به یک حس همبستگی و هماهنگی داد.

مرتبط با این خبر

  • مسئولان فرهنگی کشور، اولویت ها در حوزه فرهنگ را گم کرده اند