صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رضاخواه گفت: تعدادی از سربازانی که در عین الاسد حضور دارند، مزدورانی هستند که توسط شرکت‌های خصوصی استخدام شدند و این شرکت های خصوصی هیچ الزامی برای اعلام تلفات خودشان ندارند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص مخفی کاری آمریکایی ها درباره حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد با دکتر علیرضا رضاه خواه کارشناس مسائل بین الملل به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علیرضا رضاخواه در آغاز با بیان اینکه آمریکایی ها بر اساس محاسباتی که داشتند باور نداشتند جمهوری اسلامی ایران بتواند چنین پاسخ محکمی را در زمانی کوتاه انجام دهد، عنوان کرد: ترامپ خیلی تلاش می کرد از این اتفاق برای انتخابات سال 2020 استفاده کند و به عنوان یک دستاورد خودش در سیاست خارجی نشان دهد. ترامپ حتی تهدید کرده بود اگر ایران واکنشی نسبت به این موضوع داشته باشد، 52 نقطه از خاک جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار خواهد و به همین جهت وقتی ایران به عین الاسد حمله مجبور شدند هزینه های وارد شده را کم اعلام کنند تا نتوان بلوفی که زده بودند را اجرا کند.

وی افزود: سه روز بعد از حمله موشکی ایران به عین الاسد، آمریکایی ها مجبور شدند فضایی را ایجاد کنند تا خبرنگار سی ان ان وارد عین الاسد شود تا نشان دهند کسی کشته نشده است اما با این وجود تعابیری که توسط سربازهای آمریکایی صورت می گرفت، این بود که حجم حملات بی سابقه بوده است. خبرنگار آمریکایی اذعان کرد تا کنون همیشه آمریکایی ها از موشک بالستیک علیه دشمنان خود استفاده می کردند اما حالا آمریکایی ها برای نخستین بار طعم مورد حمله موشک بالستیک قرار گرفتن را می چشند.

این کارشناس مسائل بین الملل درباره تلفات نیروهای نظامی آمریکایی اظهار کرد: در ابتدا آمریکایی ها منکر آسیب دیدن شدند اما به مرور به تعداد تلفات اضافه کردند و اعلام شد 34 نفر از آمریکایی ها دچار ضربه مغزی شده اند که «جو بایدن» رقیب ترامپ این حرف را مسخره و کشته شدن سربازان را یک پنهان کاری از سوی ترامپ اعلام کرد.

وی اضافه کرد: وقتی آماری که درباره سربازان مجروح شده اعلام شد، باید این را هم در نظر گرفت، تعدادی از سربازانی که در عین الاسد و دیگر پایگاه های آمریکایی حضور دارند، مزدوران نظامی هستند که توسط شرکت های خصوصی استخدام شدند و این شرکت های خصوصی هیچ الزامی برای اعلام تلفات خودشان ندارند در حالی که بر اساس برآوردهای صورت گرفته، بیش از 100 نفر از نظامیان کشته شدند.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود