بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس: عدم انتخاب رئیس سازمان هلال احمر به دلیل لجبازی رئیس جمهور است

شهریاری بااشاره به عدم انتخاب رئیس سازمان هلال احمر بیان کرد: متاسفانه رئیس جمهور همانند بچه ها، در این مورد لجبازی می کند و مجلس در این زمینه بارها مطالبه کرده است اما رئیس جمهور توجهی به درخواست مجلس ندارد.

1398/12/14
|
12:14

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص عدم وجود مدیر در جمعیت هلال احمر با وجود بحران های مختلف در کشور با دکتر حسین علی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حسین علی شهریاری در آغاز با بیان اینکه متاسفانه به نظر می رسد برخی از مسئولین با مسائل کشور، شوخی دارند و یا با این مسائل با شوخی برخورد می کنند، گفت: اگر کسانی که شورای عالی هلال احمر برای ریاست این سازمان تعیین کرد، باب تبع رئیس جمهور نبود، دستور می داد این شورا تشکیل شود و افرادی که مد نظر رئیس جمهور است، معرفی شوند.

وی به مشکلاتی که در کشور وجود دارد اشاره و بیان کرد: مدت های مدیدی است که با بحران هایی مانند سیل، زلزله و ویروس کرونا رو به رو است و نبود رئیس برای سازمان هلال احمر، مدیریت بحران ها را در کشور با مشکل روبرو کرده است. نماینده رئیس جمهور، نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه است و تا وقتی رئیس جمهور نخواهد این اتفاق نمی افتاد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به عدم انتخاب رئیس سازمان هلال احمر تصریح کرد: متاسفانه رئیس جمهور همانند بچه ها، در این مورد لجبازی می کند و مجلس در این زمینه بارها مطالبه کرده است اما رئیس جمهور توجهی به درخواست های مجلس ندارد.

وی از کامل و شفاف بودن قانون در رابطه با تعیین ریاست هلال احمر گفت و اظهار کرد: طبق قانون، شورای عالی هلال احمر باید تشکیل شود و دو نفر معرفی شوند و رئیس جمهور یک نفر را انتخاب کند. شورای عالی هلال احمر تشکیل شد و دو نفر نیز معرفی شدند اما رئیس جمهور آن را نپذیرفت و سازمان هلال احمر را بلاتکلیف گذاشت.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی