بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

نایب رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس: ضرورت اختصاص 80 درصد از یک میلیارد یورو صندوق توسعه ملی به بهداشت و درمان

محمد حسین قربانی به برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی با موافقت رهبر معظم انقلاب اشاره و بیان کرد: باید 80 درصد این منبع مالی به حوزه بهداشت و درمان اختصاص پیدا کند زیرا همچنان کمبودهایی در این حوزه داریم.

1399/01/21
|
14:37

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص واریز سه هزار میلیارد برای حمایت از بهداشت و درمان و تأثیرات آن بر ارتقاء سطح مدیریت و مهار بیماری کرونا با دکتر محمد حسین قربانی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمد حسین قربانی در آغاز با اشاره به اینکه مجلس نخستین جلسه خود را در سال جدید به ویروس کرونا اختصاص داد، گفت: یکی از سازمان ها و نهادها در متن اقتصاد مقاومتی پیشگام است، بهداشت و درمان است؛ اجرای طرح تحول سلامت، تغییر ساختارها و بیمه شدن 14 میلیون نفر به صورت رایگان و گسترش خدمات مختلف به استان های مختلف و دور دست باعث شد در زمینه بحران کرونا خیلی خوب عمل کند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان اشاره کرد: استان گیلان با وجود آنکه در کانون بحران کرونا قرار داشت اما به کمک مدیران استانی و همکاران بسیار فداکار کادر بهداشت و درمان که در خط مقدم این بحران حضور داشتند، توانستیم این کابوس را مهار کنیم.

وی در عین حال با اذعان به کمبودها در زیرساخت های بهداشت و درمان عنوان کرد: در این ایام با توجه به شیوع کرونا، شاهد انباشته شدن مطالبات مراکز بهداشتی و درمانی خصوصی و دولتی به ویژه در حوزه بیمه هستیم. البته با کمک های دولت، توانستیم همه مطالبات بیمه سلامت و بیمه آتیه سازان در سال گذشته در استان گیلان را پرداخت کنیم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی با موافقت رهبر معظم انقلاب اشاره و بیان کرد: باید 80 درصد این منبع مالی به حوزه بهداشت و درمان اختصاص پیدا کند زیرا همچنان کمبودهایی در این حوزه داریم. باقی این منبع را نیز باید به رتق و فتق امور در حوزه اقتصاد اختصاص داد زیرا بسیاری از مردم در این شرایط کرونایی دچار مشکلات اقتصادی شدند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی