بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

با اشاره به بازگشایی اصناف پرخطر؛ موارد بهداشتی را بطور جدی رعایت می کنیم

ابراهیم درستی از همکاری با وزارت بهداشت گفت: اصناف با تمام ارگان های ذیربط از جمله وزارت بهداشت یا نیروی انتظامی هماهنگی لازم را دارند.

1399/03/07
|
13:00

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ ابراهیم درستی در برنامه «بدون خط خوردگی» با اشاره به اینکه صنوف در سه مرحله فعالیت خود را در دوران کرونا آغاز کردند، گفت: در مرحله نخست 756 هزار واحد صنفی در زمانی که کرونا وجود داشت، فعالیت خود را آغاز کردند که نانوایی ها و خواروبار فروشی ها از آن جمله بودند.

وی درباره فعالیت واحدهای صنفی پر خطر از روز سه شنبه 6 خرداد، اظهار کرد: این واحدها از جمله رستوران ها با رعایت پروتکل های بهداشتی کار خود را آغاز می کنند یعنی به عنوان مثال میزهای خود را به یک سوم کاهش می دهد و مسائل بهداشتی مانند استفاده از ضدعفونی و ماسک و دستکش را رعایت می کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران به برخی دیگر از واحدهای صنفی اشاره و اظهار کرد: قهوه خانه های سنتی نیز از روز سه شنبه باز شده‌اند اما نباید در حال حاضر قلیان مصرف کنند زیرا شلنگ قلیان به وسیله چند نفر مصرف می شود و امکان شیوع بیماری را دارد.

وی در این زمینه تصریح کرد: برای قهوه خانه های سنتی پیشنهاد داده ایم در صورت تائید ستاد ملی کرونا، از شلنگ های یک بار مصرف استفاده و نهایتاً اصول بهداشتی را رعایت کنند.

درستی با تصریح بر اینکه واحدهای صنفی در ایام کرونا، روزهای سختی را پشت سر گذراندند، اظهار کرد: البته این مشکل در تمام دنیا به وجود آمده است و امیدوار هستیم این دوران را پشت سر بگذاریم.

وی از همکاری با واحدهای نظارتی وزارت بهداشت گفت و بیان کرد: اصناف با تمام ارگان های ذیربط از جمله وزارت بهداشت و یا نیروی انتظامی هماهنگی لازم را دارد و با توجه به شرایط کرونا، به صورت جدی موارد بهداشتی توسط اصناف رعایت می شود.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی