بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اجرای طرح ترافیك از 6 خرداد گفت: محدودیت طرح ترافیک با تماس مقام عالی رتبه ستاد ملی کرونا لغو شد

علی اعطا درباره اعلام طرح ترافیک در روز سه شنبه گفت: در این زمینه صورت‌جلسه شورای ترافیک تهران وجود داشت اما شب قبل از آن با تماس یکی از مسئولین عالی رتبه ستاد ملی مبارزه با کرونا با شهردار تهران، اجرای طرح لغو می‌شود.

1399/03/08
|
13:11

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص اعلام زمان اجرای طرح ترافیک در تهران با دکتر علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علی اعطا با بیان اینکه مرجع تصمیم‌گیری درباره هر گونه محدودیت در حوزه ترافیک در تهران، طبق قانون، شورای ترافیک تهران است، گفت: این شورا متشکل از 6 عضو به ریاست شهردار تهران، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری، رئیس سازمان ترافیک، نماینده وزارت کشور، نماینده استانداری تهران و نماینده پلیس راهور است.

وی افزود: آنچه در شورای شهر به تصویب می‌رسد عوارضی است که بر مبنای محدودیت‌های اعمال شده توسط شورای ترافیک تهران است و در حقیقت شورای شهر فقط عدد این عوارض را تعیین می‌کند.

سخنگوی شورای شهر تهران ضمن اشاره به کرونا و تغییراتی که این بیماری در شیوه ترافیک ایجاد کرد، گفت: در کشور یک ساختاری برای مدیریت کرونا با عنوان ستاد ملی کرونا شکل گرفت و در سطوح پایین تر، ستادهایی در سطح استان به ریاست استاندار ایجاد شد.

وی به ناهماهنگی‌های ایجاد شده در خصوص اعلام زمان اجرای طرح ترافیک اشاره و اظهار کرد: مصوبات ستاد ملی کرونا لازم الاجرا است اما در سطح استان، بر اساس قانون هنوز ابهامات قانونی وجود دارد و درواقع مشخص نیست اعلام محدودیت‌های ترافیکی در کدام سطح باید به تصویب برسد یعنی از نظر قانونی نمی‌دانستیم باید در شورای فرماندهی کلان شهر تهران، یا ستاد ملی کرونا به تصویب برسد.

اعطا درباره اعلام طرح ترافیک در روز سه شنبه گفت: در این زمینه صورت‌جلسه شورای ترافیک تهران وجود داشت اما شب قبل از آن با تماس یکی از مسئولین عالی رتبه ستاد ملی مبارزه با کرونا با شهردار تهران، اجرای طرح لغو می‌شود و سبب آشفتگی در اطلاع رسانی در این خصوص می‌شود و هنوز هم تاریخ و زمان مشخصی برای لغو طرح ترافیک وجود ندارد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی