بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

نماینده منتخب مردم در مجلس یازدهم: اقدام شهرداری کرمانشاه در تخریب منزل آسیه پناهی، غیر منطقی و زورگویانه است

حجت الاسلام میرتاج الدینی گفت: شهرداری قبل از صدور حکم تخریب، باید اختلاف بین خود و سازمان اوقاف را حل می‌کرد.

1399/03/11
|
09:51

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص فوت آسیه پناهی زن بی سرپناه اهل کرمانشاه با حجت الاسلام میرتاج الدینی نماینده منتخب مجلس یازدهم به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام میرتاج الدینی درباره فوت آسیه پناهی توضیح داد و گفت: بر اساس گزارشاتی که توسط گروه‌های مختلف از جمله گروه‌های جهادی حاضر در منطقه، رسیده است، زمینی که این خانم اهل کرمانشاه در آن حضور داشت، مورد اختلاف بین شهرداری و اوقاف بود.

وی درباره سکونت آسیه پناهی در این زمین اظهار کرد: فقط این خانم مسن در این زمین سکونت نداشته است و تعداد دیگری از افراد برای خودشان سرپناه تشکیل داده بودند اما به دلیل اختلاف روی زمین با اوقاف، شهرداری مجوزهای لازم را به اهالی آن نداده بود.

نماینده منتخب مردم در مجلس یازدهم اقدام شهرداری کرمانشاه در تخریب منزل زن بی سرپناه را غیر منطقی و زورگویانه توصیف کرد و گفت: شهرداری باید قبل از صدور حکم تخریب، اختلاف بین خود و سازمان اوقاف را حل می‌کرد و مردم قربانی چنین تصمیم غلطی نمی‌شدند. نتیجه این اقدامات وقوع حادثه تلخی برای آسیه پناهی است که برای خود سرپناهی در آن منطقه درست کرده بود.

وی تأکید کرد: لازم است هم مسئولان استان در این خصوص پاسخگو باشند و هم نمایندگان مجلس با تذکر به وزارت کشور و پیگیری‌هایی که در این زمینه صورت می‌دهند، موضوع را پیگیری شوند. همچنین باید اقدام ناشایست شهرداری در تخریب منزل کوچک زن کرمانشاهی درحالی‌که اختلاف‌شان با سازمان اوقاف حل نشده است مورد پیگیری قرار گیرد.

حجت الاسلام میرتاج الدینی درباره پیگیری مجلس اظهار کرد: در این زمینه وزارت کشور باید گزارشی را به مجلس ارائه دهد تا مشخص شود چرا چنین حادثه‌ای واقع شده است. این حکم توسط شهرداری که زیر نظر وزارت کشور است، صادر شده است و البته یک پای این احکام نیز همیشه قوه قضائیه حضور دارد و آن‌ها نیز باید در این زمینه عادلانه رفتار کنند.

وی افزود: قوه قضائیه و وزیر دادگستری باید در این زمینه تحقیق کنند تا مشخص شود قاضی که حکم به تخریب منزل کرده است، همه شرایط را در نظر گرفته است یا خیر.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی