بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل سیاسی: امتداد اعتراضات آمریکا در اروپا؛ نژادپرستی تشدید می شود

کارشناسان از کشیده شدن اعتراضات آمریکا به کشورهای اروپایی خبر می دهند و می گویند در این شرایط احتمالاً شاهد افزایش نژادپرستی خواهیم بود.

1399/03/12
|
11:40

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دولت آبادی با بیان اینکه ممکن است آمریکا با اعمال سیاست های امنیتی شدید، اعتراضات را سرکوب می کند، گفت: به نظر می رسد قضیه کرونا یک تحولی را در ساختار کشورهای مختلف به ویژه کشورهای غربی ایجاد کند و این اعتراضات در آمریکا یکی از مقدمات تحولات در دوران پساکرونا است.

وی افزود: آمریکا که از گذشته دچار بی عدالتی و ظلم درون جامعه خود بود، در ایام پیشین این بی عدالتی ها را آشکار کرده است. لیبرالیسم به عنوان فرهنگ آمریکایی نتوانست سیاه پوستان را جذب و زیر یک عنوان متحد کند.

این کارشناس مسائل سیاسی از بی عدالتی های گسترده در آمریکا گفت و اظهار کرد: فرهنگ توسعه در داخل آمریکا با بی عدالتی های زیادی صورت گرفته است. در این راستا توسعه ایالت های این کشور با یکدیگر متفاوت است. به عنوان نمونه مینه سوتا در سطح بسیار پایین تری نسبت به عنوان کالیفرنیا قرار گرفته و شهروندان عدالت اجتماعی را در این شهر نمی بینند.

وی بیان کرد: در تظاهرات اخیر، مادر «گارنر» که در سال 2014 کشته شده است، در جمع تظاهر کنندگان حضور دارد و به نظر می رسد این تظاهرات همچنان علیه بی عدالتی و سیاست های آمریکا ادامه خواهد داشت.

دولت آبادی با بیان اینکه آمریکایی ها راهبرد حساسی تحت عنوان «بدمن» (مرد بد) انتخاب کرده اند و ترامپ هم در داخل و هم در خارج از آمریکا، با سیاست های غلط خود ادامه می دهد و این سیاست با هدف ایجاد رعب و وحشت اجرا می شود. این سیاست ها در زمان ریچارد نیکسون نیز به کار گرفته شده یعنی سرکوب توأم با خشونت را محور سیاست ها قرار داده‌اند.

وی از کشیده شدن این اعتراضات به کشورهای غربی دیگر گفت و اظهار کرد: این اعتراضات تنها در آمریکا باقی نخواهد ماند و در اروپا نیز این وضعیت تشدید خواهد شد. در این شرایط احتمالاً شاهد افزایش نژادپرستی خواهیم و در نتیجه شاهد نارآرامی ها و خشونت های بیشتری در آمریکا و به طور کلی غرب خواهیم بود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی