بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

معاون هماهنگ كننده ارتش جمهوری اسلامی ایران: برد، قدرت، تخریب و دقت بیشتر، ویژگی‌های موشک‌های کروز نیروی دریایی

امیر دریادار حبیب الله سیاری از ویژگی‌های موشک‌های کروز آزمایش شده در رزمایش شهدای رمضان گفت و بیان کرد: این موشک‌ها دارای برد بیشتر، قدرت بیشتر و قدرت تخریب بیشتر هستند.

1399/04/01
|
09:15

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص آزمایش موشک‌های کروز دریایی برد کوتاه و برد بلند ارتش جمهوری اسلامی ایران با امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری مأموریت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران را دفاع از مرزهای آبی و حفظ منافع کشور در آب‌های سرزمینی و آب‌های آزاد عنوان کرد و گفت: ارتش برای انجام این مأموریت خطیر، قطعاً باید از توانمندی نظامی بالایی برخوردار باشد.

وی ادامه داد: یکی از مولفه‌های توانمندی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، داشتن شناورهایی است که بتواند در دریا حضور مستمر داشته باشند و این شناورها از سلاح‌ها و سامانه‌هایی پیشرفته برخوردار باشند تا به موقع از آن‌ها استفاده ‌کنند.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران موشک‌های کروز و دیگر سلاح‌های نیروی دریایی را برای دفاع از مرزهای آبی و منافع و منابع ایران در منطقه دانست و اظهار کرد: یکی از سامانه‌هایی که شناورهای نیروی دریایی باید داشته باشند، سامانه‌های موشکی کروز است.

وی همچنین افزود: سامانه موشکی هم روی شناورها نصب می‌شود که از آن با عنوان توان موشکی سطح به سطح نام می‌بریم و هم توان موشکی ساحل به دریا است که با استقرار در ساحل می‌تواند هر هدفی که به مرزهای ایران آسیب وارد کند را مورد هدف قرار دهد.

امیر دریادار سیاری با بیان اینکه در سال‌های گذشته نیروی دریایی از توان موشکی خوبی برخوردار شده است، گفت: این توان موشکی هر ساله به روز شده است و توانمندی‌ها را افزایش داده‌ایم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران به رزمایش شهدای رمضان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: این رزمایش به مناسبت چهلمین روز شهادت نیروهای ناو کنارک برگزار شد و در آن قسمتی از توان موشکی ساحل به دریا و سطح به سطح نیروی دریایی به نمایش در آمد. این موشک‌های کروز ساخت وزارت دفاع با هماهنگی و همکاری نیروی دریایی است که در این رزمایش مورد آزمایش قرار گرفت.

وی از ویژگی‌های موشک‌های کروز آزمایش شده در رزمایش شهدای رمضان گفت و بیان کرد: این موشک‌ها دارای برد بیشتر، با قدرت بیشتر و با قدرت تخریب بیشتر هستند و با دقت زیاد به هدف اصابت می‌کنند که تصاویر آن در رزمایش ذکر شده، مخابره شد. این موشک‌ها یک گام بسیار بلند و مناسب در ارتقاء برد موشکی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی