بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك دیپلمات با سابقه كشور: مشروعیت بخشی به خروج از برجام، قصد ترامپ از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران است

شیخ عطار درباره اهداف اصلی ترامپ برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بیان کرد: نابود کردن برجام و دادن مشروعیت بین المللی به این نابودی هدف اصلی ترامپ و کاخ سفید است و این موضوع تنها قرار است دو ماه مانده به انتخابات آمریکا رخ دهد.

1399/04/04
|
10:05
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص تلاش‌های آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی با دکتر شیخ عطار دیپلمات با سابقه کشور و کارشناس مسائل بین الملل به صورت تلفنی گفتگو کرد.

شیخ عطار با بیان اینکه آمریکا از فشار خود برای تحریم تسلیحاتی اهداف بالاتری دارد، گفت: تحریم تسلیحاتی از ابتدای انقلاب بر ایران وجود داشته است و هیچ کشوری نیز به جمهوری اسلامی ایران اسلحه نمی‌فروخت. بنابراین این تحریم‌ها همیشه وجود داشته است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: در مذاکرات برجام یکی از دستاوردهایی که مذاکره کنندگان اعلام کردند، مدت دار شدن تحریم‌های تسلیحاتی است و در مهر 99 برداشته می‌شود. البته از همان ابتدا نیز می‌شد حدس زد نه دولت اوباما و نه دولت ترامپ اجازه نخواهند داد این تحریم نیز برداشته شود زیرا معتقد هستند برداشتن تحریم تسلیحاتی باعث قدرتمندتر شدن ایران می‌شود.

این دیپلمات با سابقه کشور درباره اهداف اصلی ترامپ برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بیان کرد: نابود کردن برجام و دادن مشروعیت بین المللی به این نابودی هدف اصلی ترامپ و کاخ سفید است. البته آن‌ها دو سال پیش بر خلاف تعهدات بین المللی و حقوق بین الملل از برجام خارج شدند و تحریم‌های جدیدی را اعمال کردند که با انتقاد جامعه جهانی مواجه شد.

این کارشناس مسائل بین الملل افزود: آمریکایی‌ها موضوع تحریم تسلیحاتی را مطرح کردند با عنایت به اینکه این اتفاق کمتر از دو ماه قبل از انتخابات آمریکا خواهد بود. درواقع ترامپ قصد دارد نشان دهد خروج وی از برجام حامیانی نیز داشته و دارد و به کار خود در دو سال قبل مشروعیت ببخشد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی