بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

روحانی باید پاسخگوی وضعیت بد معیشت مردم باشد

یک نماینده مجلس گفت:مجلس انقلابی در دور یازدهم طرح سوال از رئیس‌جمهور را در خصوص وضعیت اقتصادی و معیشت مردم کلید زده است.

1399/04/16
|
09:50

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص طرح سؤال از رئیس جمهور با حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید کاظم موسوی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید کاظم موسوی درباره ابعاد طرح سؤال از رئیس جمهور توضیح داد و گفت: وضع معیشت مردم امروز به تنگنا کشیده و موضوعاتی مانند اشتغال با هدف گذاری ها فاصله بسیار زیادی دارد و برخی از کارگاه ها و کارخانه ها یا بسته شده‌اند یا در حال بسته شدن هستند.

وی افزود: در این دوران که مردم دچار مشکلات زیادی هستند، باید یک مکانیزمی را برای فعالیت بیشتر دولت به کار می بردیم. نمایندگان فعال و انقلابی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفتند از رئیس جمهور سؤالاتی را در خصوص وضعیت اقتصادی بپرسند و ایشان با حضور در صحن علنی مجلس به سوالات منتخبین مردم پاسخ دهد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از مشکلات شدید معیشتی مردم گفت و تصریح کرد: دولت از ابتدا باید به فکر اوضاع اقتصادی مردم می بود تا این موضوع به اینجا کشیده نمی شد. وقتی قیمت سکه و دلار تا این حد افزایش پیدا می کند، شاهد تزلزل در ارکان و معیشت خانواده ها هستیم. حتی بالای 10 هزار زندانی داریم که برای پرداخت مهریه و سکه به همسر خود در بازداشت قرار دارند و با وضعیت سکه دیگر امکان تهیه سکه وجود ندارد.

وی به گرانی در سایر بخش ها اشاره کرد و افزود: قیمت مسکن به شکل حبابی دو تا سه برابر شده است و برای اداره امور خانواده مردم به مشکل برخورد کرده ‌اند. آن ‌هایی که برای اجاره خانه، به دنبال مسکن هستند صبح که به بنگاه مراجعه می کنند یک مبلغ و بعد از ظهر از مالک خانه، مبلغ دیگری را می شنوند. متأسفانه هیچ مرجعی برای نظارت وجود ندارد و سبب نا امید و مأیوس شدن مردم شده در حالی‌که حق مردم خیلی بالاتر از این است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی