بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل رسانه : گزارش سازمان ملل درباره جنایت آمریکا در ترور سردارسلیمانی

علیرضا داوودی گفت: گزارشگر سازمان ملل گزارشی منتشر کرد که بر اساس آن، ترور سردارسلیمانی جنایت توسط آمریکا تعریف شده است و به همین دلیل رسانه‌های بیگانه با موج‌سازی، تلاش کردند این گزارش مورد توجه قرار نگیرد.

1399/04/20
|
10:06
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص رصد رسانه‌های فارسی زبان بیگانه با دکتر علیرضا داوودی کارشناس مسائل رسانه به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

علیرضا داوودی با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه در هفته گذشته به تعدادی شتاب‌دهنده در حوزه تبلیغات علیه ایران متوسل شدند، گفت: این شتاب‌دهنده در دو بعد اقتصاد داخلی و سیاست خارجی متمرکز شده‌اند.

وی به محوریت‌های فعالیت رسانه‌های بیگانه اشاره و اظهار کرد: محور نخست کرونا در ایران و درباره موج دوم بود و سعی کردند آن را با آنچه در اروپا و آمریکا است مقایسه کنند و فضای داخل را مصیبت زده تصویر کنند.

این کارشناس مسائل رسانه درباره دیگر مباحث مطرح شده در این رسانه‌های فارسی زبان بیان کرد: فضای دوم درباره مناسبات ایران با سایر کشورها مانند ایران و چین پرداختند زیرا اساساً خبیث‌ترین دولت‌های غربی از اینکه نتوانستند ایران را در گردونه شرایط خود نگه دارند، ناراحت هستند.

وی ادامه داد: اتفاقی که بین ایران و چین در حال انجام است، باعث گسترش بسیار زیاد مناسبات می‌شود. رسانه‌های بیگانه در این زمینه شایعه کردند قرار است ترکمنچای دو و سه اتفاق بیفتد؛ به این شکل ایران جزایر جنوب را داده است و نیروی نظامی چین نیز در تهران است. در حقیقت آن‌ها تلاش کردند ایران را مستعمره چین به واسطه این قرارداد نشان دهند.

داوودی درباره علت سر و صدای رسانه‌های بیگانه فارسی زبان علیه قرارداد ایران و چین بیان کرد: گزارشگر سازمان ملل گزارشی 39 صفحه‌ای را منتشر کرد که بر اساس آن، ترور سردار سلیمانی جنایت توسط آمریکا تعریف شده است و به همین دلیل رسانه‌های بیگانه با موج‌سازی، تلاش کردند این گزارش مورد توجه قرار نگیرد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی