بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

اقدام عجیب دولت: واگذاری اختیارات وزیرجهاد به وزارت صمت؛ فرافکنی و غیرکارشناسی

محمدجواد عسگری ضمن اشاره به سلب اختیارات وزارت جهاد و اعطای آن‌ها به وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این اقدام یک کار غیرکارشناسی بوده و هرچه سریع‌تر باید بازگردد تا خود وزارت جهاد از صفر تا صد پاسخگو باشد.

1399/05/08
|
15:30
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص تلاش وزیر جهاد کشاورزی برای بازپس گیری اختیارات قانونی این وزارتخانه با دکتر محمد جواد عسگری نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمدجواد عسگری با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته وزارتخانه مربوط به کشاورزی، هم به نوعی تولید کننده و هم توزیع کننده است، گفت: حوزه کشاورزی بر اساس نیازهای کشور، یک دستگاه باید باشد تا اگر مشکلی پیش آمد بدانیم با کدام دستگاه طرف هستیم.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی در حال حاضر فقط تولید کننده است و در توزیع هیچ نقشی ندارد و وقتی در این بخش نقشی نداشته باشد، مشکلات زیادی پیش می آید. وزارت صمت نیز از نحوه توزیع محصولات کشاورزی بی اطلاع است.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، بخش مهمی از وظایف وزارت جهاد کشاورزی را در رابطه با امنیت غذایی مردم دانست و عنوان کرد: اگر معادن، فولاد و خودروسازی دچار وقفه شوند از نظر اقتصادی آسیب می بینند اما از نظر امنیت غذایی و سلامت، آسیبی متوجه مردم نمی شود.

عسگری ضمن اشاره به سلب اختیارات وزارت جهاد کشاورزی و اعطای آن‌ها به وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این اقدام یک کار غیر کارشناسی بوده است و هرچه سریع‌تر باید بازگردد تا خود وزارت جهاد کشاورزی از صفر تا صد پاسخگو باشد.

وی به نهاده های دامی اشاره کرد و افزود: قسمت عمده توزیع این نهادها در اختیار وزارت صمت است و اگر این نهاده ها به موقع در اختیار تولید کننده قرار نگیرد، مشکلات جدی به وجود می آید و اهمیت این را وزارت صمت کمتر درک می کند. نتیجه این موضوع گران شدن کالا و افزایش بار روانی بر مردم است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی