بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

14هزار پرونده مبارزه با قاچاق به تعزیرات ارسال شد

دهقانی نیا گفت: نزدیک به 14 هزار پرونده در حوزه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان به صورت الکترونیکی در سامانه مدیریت یکپارچه بازرسی وزارت صمت با همکاری ستاد پیاده شده است.

1399/05/22
|
12:00
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در بخش ویژه «باسخنگویان» در خصوص بررسی عملکرد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با دهقانی نیا سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت تلفنی گفتگو کرد.

دهقانی نیا از پیگیری برنامه های ابلاغی در هفته گذشته خبر داد و گفت: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز 24 دستگاه عضو ستاد هستند و هر ساله برنامه ها برای این دستگاه ها، نهایی و ابلاغ می شود. در سال 99 در هشت حوزه راهبردی شاهد 20 هدف کلان و ذیل آن اهداف 46 اقدام اصلی اساسی و 177 برنامه اجرایی بودیم که به دستگاه ها ابلاغ شدند.

وی از فعالیت کارگروه هایی در ستاد ملی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور اعضای ستاد گفت و بیان کرد: یکی از برنامه هایی که هفته پیش مورد بررسی قرار گرفت ارتباط بین بیمه مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه بیمه های آتش سوزی و مسئولیت حمل و نقل است.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: یکی از اهدافی که ستاد پیگیری می کند این است که اگر کالایی وارد کشور شود اما به صورت رسمی این کار صورت نمی گیرد و حقوق ورودی را پرداخت نمی کند، امکان استفاده از خدمات بیمه ای را نداشته باشد.

این موضوع نیازمند تعاملات بین بیمه مرکزی با وزارت صمت بود. این مسئله سبب بالا بردن خطرپذیری قاچاق است.

وی درباره دیگر اقدامات صورت گرفته گفت: نزدیک به 14 هزار پرونده در حوزه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان به صورت الکترونیکی در سامانه مدیریت یکپارچه بازرسی وزارت صمت با همکاری ستاد پیاده و این اطلاعات به صورت الکترونیکی برای سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

دهقانی نیا بیان کرد: انتظار از همکاران سازمان تعزیرات حکومتی این است که از این پس، نتیجه نهایی رسیدگی به پرونده ها و اقدامات شان را به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه پرونده های قاچاق، برای سامانه بازرسی سامانه حمایت ارسال شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی