بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: عدالت آموزشی ایجاب می‌کند همه دانش‌آموزان به آموزش‌مجازی دسترسی داشته باشند

علیرضا منادی سپیدان بیان کرد: عدالت آموزشی ایجاب می‌کند، همه دانش آموزان کشور به ویژه محروم ترین نقاط کشور از تحصیل باز نمانند و امکان دسترسی به آموزش از طریق فضای مجازی و در همه سطوح را داشته باشند.

1399/06/13
|
11:01
|

برنامه «بدون خط‌خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص مسئله عدالت آموزشی در دیدار تصویری مدیران آموزش و پرورش با رهبر معظم انقلاب اسلامی با دکتر علیرضا منادی سپیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علیرضا منادی سپیدان با اشاره به شرایط خاص کشور به دلیل شیوع کرونا گفت: در گذشته بیش از 95 درصد از عدالت آموزشی در کشور صورت می‌گرفت زیرا تقریباً در همه شهرها و روستاها معلم داشتیم اما به دلیل شیوع کرونا خیلی از این دسترسی‌ها از بین رفت و با اعلام آموزش و پرورش، بیش از سه میلیون و 500 هزار نفر از دانش آموزان به لوازم ارتباطی مانند موبایل و همچنین اینترنت برای آموزش از راه دور دسترسی نداشتند.

وی تصریح کرد: عدالت آموزشی ایجاب می‌کند، همه دانش آموزان کشور به ویژه محروم ترین نقاط کشور از تحصیل باز نمانند و امکان دسترسی به آموزش از طریق فضای مجازی و در همه سطوح را داشته باشند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از نگارش نامه‌ای به رئیس جمهور گفت و بیان کرد: در یک نامه درخواست داشتیم دولت برای دانش آموزان سیم کارت‌های مخصوصی تهیه کند تا دانش آموز برای تحصیل در سیستم شاد، به سراغ شبکه‌های دیگر فضای مجازی نرود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی