بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران: گزارش جدید مدیرکل آژانس بین المللی اتمی درباره ایران مثبت است

کمالوندی گفت: گزارش مدیرکل آژانس بین المللی اتمی درباره مسائل هسته‌ای، برجام و میزان تعهد ایران مثبت ارزیابی می‌شود.

1399/06/17
|
08:37
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص گزارش تازه مدیرکل بین الملل انرژی اتمی درباره فعالیت‌های ایران با دکتر بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

بهروز کمالوندی با اشاره به گزارش تازه مدیرکل بین المللی انرژی اتمی، یادآور شد: این گزارش به مدت 10 روز محرمانه محسوب می‌شود، اما بخش‌هایی از این گزارش به بیرون درز کرده است که دو دوره گذشته، دو گزارش درباره مسائل سازمان هسته ایران و برجام به صورت جداگانه ارائه داده است.

وی درباره گزارش مدیرکل آژانس درباره مسائل سازمان ایران در حوزه انرژی هسته‌ای، عنوان کرد: در این زمینه در مدت اخیر تفاوت دیدگاه‌هایی داشتیم، زیرا به لحاظ حقوقی برخی از سؤالات آژانس را خارج از چارچوب سازمان و پروتکل می‌دانستیم و در این رابطه با آژانس مفصل مذاکره کردیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران از توافق با آژانس برای رفع این اختلاف دیدگاه برای تبدیل این مسئله به یک بحران گفت و اظهار کرد: ایران دسترسی به دو منطقه به آژانس را داد به این شرط که از این پس آژانس به هیچ وجه درباره مسائل گذشته صحبت نکند. این کار توسط ایران به صورت داوطلبانه انجام می‌شود زیرا تعهد حقوقی ندارد.

وی درباره محتوای گزارش جدید مدیر کل آژانس بین المللی اتمی ایران تصریح کرد: این گزارش که هم درباره مسائل هسته‌ای ایران و هم درباره برجام و میزان تعهد ایران است، مثبت ارزیابی می‌شود و از تفاهمات ایران و آژانس در حوزه هسته‌ای گفته است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی