بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سرپرست مركز روابط عمومی وزارت جهاد كشاورزی: تولید کودهای فسفاته در آینده نزدیک به تولید انبوه می‌رسد

سرافرازی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: خوشبختانه با تفاهم نامه‌ای که با وزارت صمت صورت گرفت، در آینده بسیار نزدیک شاهد تولید انواع کودهای فسفاته در داخل کشور خواهیم بود.

1399/06/18
|
10:45
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در بخش ویژه «باسخنگویان» در خصوص بررسی عملکرد وزارت جهاد کشاورزی با دکتر سرافرازی سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سرافرازی با اشاره به جلسه وزارت جهاد کشاورزی با وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره تولید کودهای فسفاته گفت: یکی از مشکلاتی که کشاورزان با آن مواجه هستند، کمبود کودهای فسفاته است و خوشبختانه با تفاهم نامه‌ای که با وزارت صمت صورت گرفت، در آینده بسیار نزدیک شاهد تولید انواع کودهای فسفاته در داخل کشور خواهیم بود.

وی به کشت فراسرزمینی اشاره کرد و افزود: در این زمینه در حال ورود به مراحل عملیاتی گسترده هستیم و ظرفیت‌های مختلف کشورهای گوناگون که امکان توسعه کشت فراسرزمینی در آن‌ها وجود دارد را در حال بررسی هستیم تا بتوانیم بخشی از نیازهای داخلی خود در کشت فراسرزمینی در سایر کشورها تامین کنیم.

سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: بعضی از کشورها برای کشت فراسرزمینی به عنوان کاندید شناسایی شده‌‌اند و برنامه‌های عملیاتی آن به زودی با همکاری بخش خصوصی عملیاتی و اجرایی خواهد شد تا خبرهای خوبی نیز در این زمینه برای مردم ایران داشته باشیم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی