بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

دانشیار حقوق عمومی دانشگاه تهران: نفوذ به کشور توسط عوامل بومی صورت می‌گیرد

اصلانی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: ایران از صدر انقلاب تاکنون با مصادیق زیادی از نفوذ در ساختار سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مواجه بوده است.

1399/06/23
|
10:25
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص مسئله نفوذ با دکتر فیروز اصلانی، دانشیار حقوق عمومی دانشگاه تهران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

فیروز اصلانی با بیان اینکه تمام مجموعه‌ها و نظام‌های سیاسی دارای اهداف خاص و زندگی دشمن دارند، گفت: یکی از کارهای مهم دشمن این است که بتواند مجموعه مخالفت خود را تضعیف، استحاله و نابود کند و یکی از راه‌های رسیدن به این هدف، نفوذ است.

وی اثرگذاری نفوذ را بسیار زیاد دانست و عنوان کرد: نفوذ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار اجرا شده است و دشمنان بارها به دنبال این بودند که با نفوذ، نظام اسلامی را دچار استحاله و در نهایت نابودی قرار دهند.

دانشیار حقوق عمومی دانشگاه تهران، نفوذ را یک پروژه دانست و عنوان کرد: این پروژه توسط دشمنان اجرا می‌شود و هر نوع نفوذ در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آثار مختلفی را بر جامعه و نظام سیاسی می‌گذارد. بنابراین دشمنان برای تحقق اهداف خود، از انواع نفوذ استفاده می‌کنند و هرکدام از آن‌ها اثر مختلفی دارند که در نهایت منجر به تضعیف و استحاله می‌شود.

وی ناکارآمدی نظام را هدف نفوذ عنوان کرد و افزود: هر موجود زنده‌ای که در این عالم زیست می‌کند، دارای دشمن است و دشمن او نیز طبیعتاً برای نابودی و پیگیری اهداف خود از پروژه نفوذ به عنوان یکی از شگردها استفاده می‌کند و در جمهوری اسلامی نیز موضوع نفوذ و استحاله امری بسیار رایج و مورد استفاده دشمنان داخلی و خارجی است.

اصلانی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از صدر انقلاب تاکنون با مصادیق زیادی از نفوذ روبرو بوده است و یکی از مهم‌‌ترین نفوذها، نفوذ در ساختار سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشورهاست که توسط عناصر و عوامل بومی انجام می‌شود. این افراد در ایران متولد شده ‌اند، اما تفکر غربی و ماهیت دشمن را در خود دارند اما با نقاب بومی و ایرانی حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه از جریان مشروطه به این سمت، متأسفانه جریان نفوذ با چراغ خاموش وارد عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و دیگر نظامات کشور شده‌اند، اظهار کرد: حرکت چراغ خاموش ویژگی جریان نفوذ است که البته رهبران جریانات سیاسی بومی باید این افراد را شناسایی کنند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی