بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

محبی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: دولت در انتخاب وزیر صمت، لجبازی می‌کند

محبی نجم آبادی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو با گلایه از دولت اظهار کرد: مجلس به طور جد به دنبال کمک به دولت است،اما متأسفانه دولت در انتخاب وزارت صمت در حال لجباری است.

1399/06/24
|
14:10
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص عدم انتخاب وزیر برای وزارت صنعت، معدن و تجارت با بهروز محبی نجم‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

بهروز محبی نجم‌آبادی با اشاره به شعارهای مجلس،از نگاه محققانه و عالمانه به مسائل گفت و بیان کرد: تمام تلاش نمایندگان در مجلس این است که گزینه‌ای برای وزارت صمت انتخاب شود تا کشتی این وزارتخانه که در دریایی متلاطم قرار دارد، به آرامش برسد زیرا امروز در حوزه صنعت و بازرگانی مشکلات زیادی در کشور وجود دارد.

وی به وظایف سنگین وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره و اظهار کرد: دولت تلاش دارد این وزارتخانه به دو وزارت تبدیل شود؛صنعت و بازرگانی از هم تفکیک شوند. موضوع ایجاد وزارت بازرگانی حساسیت‌هایی در کشور ایجاد کرده است، زیرا این گمان وجود دارد که وزارت بازگانی قصد دارد واردات را افزایش دهد و این درحالی است که واردات ضربات مهلکی را بر تولیدات داخلی می‌زند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید اینکه کسی باید برای وزارت صمت انتخاب شود که بیش از حوزه بازرگانی به فکر صنعت و معدن کشور باشد، عنوان کرد: امروز نیاز کشور توانمند کردن صنعت است و در این حوزه نیازمند وزیری پرکار هستیم.

وی با گلایه از دولت در عدم همراهی گفت: مجلس به طور جد به دنبال کمک به دولت است، زیرا فضای کشور، فضای مقابله هم قرار گرفتن نیست و نیازمند یک فضای تعاملی هستیم، اما متأسفانه دولت در انتخاب وزارت صمت در حال لجباری است.

این نماینده مجلس اظهار کرد: مجلس گزینه‌هایی را برای وزارت صمت از خانواده دولت و صنعت در نظر داشت، اما دولت علاقه دارد برای انتخاب وزیر صمت به سراغ گزینه‌هایی می رود که صنعتی نیستند و این موضوع کار را برای دولت و کشور سخت می کند.

وی با اشاره به تورم و مشکلات اقتصادی در کشور، تصریح کرد: این وضعیت تحت تأثیر شاخص‌های کلان اقتصادی است و در این زمینه جلسات زیادی با وزرای دولت و رئیس بانک مرکزی برگزار می‌کنیم و همه معتقد هستیم در یک کشتی نشسته ایم و شرایط کشور کاملاً بحرانی است. تحریم تأثیرات جدی گذاشته است، اما از طرف دیگر ایران کشور توانمندی است و اگر همراهی بین مجلس و دولت اتفاق بیافتد، تردید نکنیم که از این بحران عبور می کنیم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی