بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: نبود زیرساخت‌ها، باعث رعایت نشدن عدالت در آموزش مجازی شده است

دهمرده در رادیو گفت‌وگو بیان کرد: به دلیل نبود امکانات مساوی و زیرساخت‌های لازم در استان‌های محروم، عدالت آموزشی در فرآیند آموزش مجازی رعایت نمی‌شود.

1399/06/26
|
08:37
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو در خصوص پیامدهای آموزش مجازی برای دانش آموزان با دکتر حبیب الله دهمرده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفت و گو کرد.

حبیب الله دهمرده شکل گیری آموزش مجازی به ویژه در شرایط کرونا را کاری درست و صحیح دانست و در عین حال عنوان کرد: نقاط مختلف دسترسی یکسانی به اینترنت ندارند زیرا زیرساخت‌های یکسانی در کل کشور وجود ندارد و این اشکال وجود دارد که نقاط برخوردار مانند تهران امکانات بیشتری دارند اما در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان زیرساخت اولیه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: به دلیل نبود امکانات مساوی و زیرساخت‌های لازم در استان‌های محروم، عدالت آموزشی در فرآیند آموزش مجازی رعایت نمی‌شود و برای جبران این کمبودها، راه‌هایی وجود دارد و در این راستا باید حداقل امکانات فراهم شود و وظیفه مخابرات این است که به سرعت زیرساخت‌ها را فراهم کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره اقداماتی که باید در این مدت کوتاه صورت بگیرد، گفت: می‌توان در مناطق محروم تلفن همراه در اختیار دانش آموزان قرار داد و در کنار آن شبکه‌های تلویزیون نیز برنامه‌های آموزشی را محور قرار دهند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی