بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

حسین‌زاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ با متخلفین قراردادهای کرسنت و توتال برخورد می‌کنیم

حسین‌زاده رئیس کمیته نفت و فرآورده‌های نفتی کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر در قرادادهای کرسنت و توتال تخلفی صورت گرفته باشد، باید با آنها برخورد شود.

1399/06/27
|
10:00
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص رفع ابهام از قراردادهای کرسنت و توتال با دکتر حسین حسین‌زاده، رئیس کمیته نفت و فرآورده‌های نفتی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حسین حسین‌زاده با اشاره به حضور وزیر نفت در مجلس و ارائه توضیحاتی درباره قراردادهای کرسنت و توتال گفت: در این نشست همچنین در خصوص جلوگیری از خام فروشی، ال پی جی، سی آن جی و پدافند غیرعامل و همچنین معیشت کارکنان نفت و کارگران صحبت شد.

وی با بیان اینکه جلسه وزیر نفت با مجلس درباره گزارش‌های عملیاتی و میدانی وزارت نفت درباره پروژه‌های گوناگون بود، عنوان کرد: مسائلی مانند قراردادهای کرسنت و توتال به دلیل تخصصی بودن زیاد مطرح نشد و تنها به صورت گذرا به آن ‌ها اشاره شد.

رئیس کمیته نفت و فرآورده‌های نفتی کمیسیون انرژی مجلس در عین حال بیان کرد: پرونده‌های مذکور در حال طی کردن مراحل قانونی خود در مجامع حقوقی بین المللی است و پس از پایان این مراحل، در زمینه این قراردادها شفاف سازی صورت خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر در قرادادهای کرسنت و توتال تخلفی صورت گرفته باشد، واکنش مجلس چه خواهد بود، عنوان کرد: دستگاه قضایی در حال حاضر مایه امیدواری است و تعارف با کسی ندارند و اعتقاد داریم باید با متخلف برخورد شود و منتظر هستیم رای صادره از سوی مجامع بین الملل صادر شود و پس از آن قطعاً مراحل قانونی طی خواهد شد و قطعاً با متخلفین نیز برخورد خواهد شد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی