بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

معاون امور رسانه‌های مركز ارتباطات وزارت جهاد: ایران در تولید پنبه به خودکفایی 57 درصدی رسیده است

سید محسنی گفت: ایران قدمت زیادی در تولید پنبه دارد و در چند سال اخیر خودکفایی کشور در تولید پنبه به 57 درصد رسیده است.

1399/07/22
|
09:30
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در بخش ویژه «باسخنگویان» در خصوص بررسی عملکرد وزارت جهاد کشاورزی با سید محسنی، معاون امور رسانه‌های مرکز ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سید محسنی با بیان اینکه در هفته گذشته بخش کشاورزی با چند مناسبت ملی و بین المللی همراه بود، گفت: 14 مهر ماه روز ملی دامپزشکی بود و موضوع دامپزشکی و بهداشت دام یکی از موضوعات مهم در صنعت دام و طیور کشور است و نقش تعیین سلامت و بهداشت دام را دارد که می‌تواند تضمین کننده تولید پایدار باشد.

وی با اشاره به اینکه روز 15 مهر ماه نیز روز ملی روستا و عشایر بود، اظهار کرد: در این روز حدود 625 طرح و پروژه روستایی و عشایری در کشور با فرمان رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

معاون امور رسانه‌های مرکز ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: 13 درصد از جمعیت را عشایر تشکیل می‌دهند و عشایر تامین کننده 25 درصد گوشت قرمز کشور هستند و 35 درصد از صنایع دستی ایران نیز توسط عشایر تامین و تولید می‌شود.

وی از خدمات رسانی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور عشایر گفت و ابراز کرد: تامین آب سالم بهداشتی و روستایی و تامین سوخت با همکاری سایر دستگاه‌ها است که دارای اهمیت زیادی برای عشایر است.

محسنی با اشاره به 16 مهر ماه روز جهانی پنبه، گفت: ایران قدمت زیادی در تولید پنبه دارد و خوشبختانه تلاش‌هایی که در چند سال اخیر صورت گرفته است، نشان می‌دهد خوداتکایی کشور در تولید پنبه به 57 درصد رسیده است و با توجه به کاربردهای زیادی که در صنایع مختلف دارد، از پنبه به عنوان طلای سفید یاد می‌کنند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی