بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: نگاه سیاسی به معیشت و اقتصاد مردم، موجبات خصوصی‌سازی رانتی را فراهم می‌کند

حسن همتی با بیان اینکه اگر همت و اراده‌ای وجود داشته باشد می‌توانیم از خصوصی‌سازی رانتی پیشگیری کنیم، گفت: وقتی به معیشت و اقتصاد مردم از زاویه سیاسی و انتخاباتی نگاه کنیم، چنین تبعاتی نیز در پی خواهیم داشت.

1399/07/25
|
12:03
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص تبعات خصوصی‌سازی رانتی در اقتصاد کشور و هشدارهای قوه قضائیه با حسن همتی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حسن همتی با بیان اینکه اگر همت و اراده‌ای وجود داشته باشد می‌توانیم از خصوصی سازی رانتی پیشگیری کنیم، گفت: وقتی به معیشت و اقتصاد مردم از زاویه سیاسی و انتخاباتی نگاه کنیم، چنین تبعاتی نیز در پی خواهیم داشت زیرا نان و سفره مردم را با حزب بازی درگیر کرده‌ایم.

وی افزود: بعضی افراد اندکی از اقتصاد را متوجه نمی‌شوند اما چون هم‌حزبی است، بر مسند یک پست اقتصادی قرار می‌دهند و نتیجه این می‌شود که اوضاع اقتصاد کشور بر هم می‌ریزد و مشکلات معیشت مردم افزایش پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره مجلس به عنوان یک دستگاه نظارتی تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید خود را سرباز مردم بدانند و تا زمانی که در این مسند حضور داشته باشند به وظایف نظارتی خود به درستی عمل کنند و بنده نیز قول خواهم داد تا آخرین دقایق خدمت، به وظایف خود در این حوزه عمل کنیم.

وی ضمن اشاره به برنامه‌های مجلس برای نظارت بیشتر، در عین حال بیان کرد: چند ماه بیشتر برای دولت فرصت باقی نمانده است و باید همه امور را برای نظارت بیشتر در دولت آینده آماده کنیم.

همتی با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم عنوان کرد: اگر خودروهای ایرانی را کیلویی هم حساب کنیم به ده میلیون تومان نمی‌رسند. ماشینی که تا چند سال پیش پنج میلیون تومان بود الان با قیمت 140 میلیون تومان معامله می‌شود. با افزایش قیمت سکه مشکلات زیادی در حوزه زندگی زناشویی به وجود آمده است و افراد زیادی به دلیل عدم توانایی در پرداخت مهریه به زندان رفتند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی