بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك تحلیلگر مسائل آمریكا: استعفای مقامات دولتی در آمریکا در انتهای دولت‌ها، امری رایج است

علیرضا کوهکن با اشاره به استعفای مقامات آمریکا گفت: خیلی‌ها تمایلی ندارند که بمانند تا 20 ژانویه در روز تحلیف خدمت‌شان را به پایان برسانند و ترجیح می‌دهند زودتر از دولت خارج شوند و اساسا در مدل حکومتی دولت ایالات متحده این مسئله رایج است.

1399/08/25
|
15:25
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص موج استعفا و برکناری مقامات سیاسی، امنیتی و نظامی آمریکا با دکتر علیرضا کوهکن تحلیلگر مسائل آمریکا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علیرضا کوهکن با اشاره به استعفا و اخراج برخی از مقامات در کاخ سفید، یاداور شد: دولت ترامپ در چهار سال گذشته بیشترین اخراج کارکنان را در حداقل 20 سال اخیر میان دولت‌ها داشته است و تعداد زیادی از وزرا یا در سطح وزیر برکنار شدند به صورتی که حتی از کمیته‌های سنا شنیدیم که وقت‌شان را برای تائید صلاحیت نمایندگان ترامپ می‌کنند.

وی به موج گسترده‌ای که در حال حاضر در کاخ سفید و برای اخراج مقامات صورت می‌گیرد اشاره کرد و افزود: وزیر دفاع، چهار نفر از مسئولین ارشد وزارت دفاع برکنار شدند و سرپرست جدید وزارت دفاع تعیین شده است.

تحلیلگر مسائل آمریکا به خروج عجیب رئیس سازمان سیا از جلسه با ترامپ اظهار کرد: مدل خروج این فرد باعث شد سی ان ان پیش‌بینی کند نفر بعدی که برکنار می‌شود و یا استعفا می‌دهد، رئیس سازمان سیا باشد.

وی با اشاره به اینکه معمولا در آخر دولت‌ها از این موارد استعفا دیده‌ایم، عنوان کرد: خیلی‌ها تمایلی ندارند که بمانند تا 20 ژانویه در روز تحلیف خدمت‌شان را به پایان برسانند و ترجیح می‌دهند زودتر از دولت خارج شوند و اساسا در مدل حکومتی دولت ایالات متحده این مسئله رایج است زیرا مقامات وقتی به دستگاه‌های دولتی می‌رسند، پلی برای آن‌ها به بخش خصوصی باز می‌شود تا درآمد داشته باشند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی