بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: تحریم های جدید سنا ،اقتصاد ایران را نشانه گرفته است /از اروپایی ها گلایه مند هستیم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تحریم های جدید سنا علیه ایران،‌ اظهار کرد: این تحریم‌ها را باید در قالب نوع جدیدی علیه کشورمان ارزیابی کرد.

1396/03/30
|
15:00

محمد جواد جمالی ، در مصاحبه با برنامه« بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه این تحریم‌ها و نوع آن‌ها متفاوت ازتحریم های قبلی است، ادامه داد: در این نوع تحریم‌ها اگر یک موسسه مالی و پولی کشورمان مشمول تحریم‌ در آمریکا شود و سپس ایران موسسه‌ دیگری را جایگزینش کند، ‌به صورت اتوماتیک وار این تحریم‌ها در ارتباط با موسسات جایگزین نیز اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه این تحریم‌ها باعث می‌شود که سرمایه گذاران خارجی و فعالان در این عرصه از همکاری با ایران بترسند، خاطر نشان کرد: آنها با این تحریم‌ها به دنبال تحت فشار قرار دادن اقتصاد ایران هستند.

جمالی با بیان اینکه حدود یک سال و نیم است که از اجرای برجام می‌گذرد و ما در برابر عهد شکنی آمریکایی‌ها خویشتن داری‌ قابل ملاحظه‌ای در عرصه بین المللی از خود نشان داده‌ایم، افزود: این گلایه از اروپایی‌ها نیز وجود دارد که چرا نقش برجسته‌تری در برابر اقدامات یک جانبه آمریکایی‌ها علیه ایران ایفا نمی کنند ومواضع آنها فقط در حد تاسف و دلداری باقی مانده است .
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لازم است که جمهوری اسلامی ایران اقدام متقابلی را در این زمینه انجام دهد، افزود: اگر ما اقدامی انجام ندهیم ممکن است طرف مقابل دچار سوء تفاهم شود و از این موضوع بد برداشت کند. در همین چارچوب قرار است کمیسیون امنیت ملی مجلس و مرکز پژوهش‌ها مشترکا ،طرح متقابلی را به مجلس ارائه ‌کنند تا به آمریکایی ها این پیام داده شود که آنها نمی‌توانند هرگز مقاومت ایران را بشکنند.

جمالی در پایان گفت: از همه جناح‌ها درخواست داریم که با این اتفاقات از موضع منافع ملی و به صورت هوشمندانه و صریح برخورد کنند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی