بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل خاورمیانه: ایران،‌ سوریه و عراق دارای دیدگاه نزدیک به هم در مورد مبارزه با تروریسم هستند

یک کارشناس مسائل خاورمیانه، اظهارکرد: ایران،‌ سوریه و عراق دارای نگاهی ثابت و نزدیک به هم در ارتباط با مبارزه با تروریسم هستند.

1396/04/03
|
12:00

سیدرضا صدرالحسینی ، درمصاحبه با برنامه« بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو، در مورد سفر اخیر« حیدرالعبادی » نخست وزیر عراق به تهران و دیدارش با مقامات عالی رتبه کشورمان از جمله مقام معظم رهبری،‌ رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور در روز سه شنبه، گفت: یکی از مهمترین محورهای گفت‌وگوی این مقام عالی رتبه عراقی با مقامات ایران بحث مبارزه با تروریسم و مشکلات موجود در منطقه بوده است.

وی با بیان اینکه ایران و عراق در طی سال‌های گذشته به شیوه‌های مختلف درگیر مبارزه با تروریسم بودند و در واقع از قربانیان آن محسوب می‌شوند، ادامه داد: متاسفانه در طول سه سال گذشته عراق به صورت جدی با موضوع تروریسم روبرو بوده و داعش مناطقی از این سرزمین را اشغال کرده بود،‌ ولی خوشبختانه با همکاری ارتش عراق و نیروهای «حشد الشعبی» بخش اعظمی از عراق از حضور تروریست‌ها پاک شده است .

صدرالحسینی با بیان اینکه تروریسم مرزها را در نوردیده و به یک مشکل جهانی تبدیل شده است،‌ افزود: ایران،‌ سوریه و عراق نگاه ثابت و نزدیکی در مبارزه با تروریسم دارند و در همین چارچوب با یکدیگر همکاری می‌کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه،‌ گفت‌وگو در مورد مسائل اقتصادی، همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور ،مسائل امنیتی و مرزی را از دیگر محورهای گفت‌وگوی ایران و عراق در جریان سفر حیدرالعبادی به تهران عنوان کرد و گفت: این سفر در مقطعی که منطقه با تحولات لحظه‌ای روبروست،‌ مهم است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه در تحولات کنونی منطقه از جمله اختلافات ایجاد شده بین عربستان و قطر،‌ بغداد تلاش کرده دیدگاه‌های میانه ومتعادلی داشته باشد،‌ افزود: دولت عراق تاکید دارد که کشورهای منطقه نباید اجازه دهند مشکلات موجود گسترش پیدا کند و می‌‌بایست از طریق گفت‌وگو و رایزنی آنها را حل کرد .

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی