بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: ازدواج با فرهنگ متفاوت باید از روی آگاهی صورت گیرد

یک مشاور خانواده اظهار داشت: عدم آشنایی از خرده فرهنگ های طرف مقابل زمینه ی ایجاد اختلاف و بروز درگیری های گوناگونی را برای خانواد ها فراهم می کند.

1396/04/19
|
15:30
|

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع نقش تفاوت های فرهنگی در طلاق، با حضور دکتر محسن ایمانی (مشاور، روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر محسن ایمانی با بیان این که فرهنگ مجموعه از باورها، آداب و رسوم، اخلاقیات، عرف و فنون است، گفت: آموزش و ارتقای فرهنگ افراد همواره آموزش هایی زمان بر و بنیادی هستند.

وی با اشاره به این که عناصر فرهنگی از بدو زندگی به سرعت در وجود انسان جای می گیرند، اظهار داشت: هنجارها و ارزش های وجودی افراد در طول سال ها در ذهن ماندگار و ثبت می شوند، بر همین اساس تغییر این ارزش های وجودی پروسه ای بسیار سخت و طولانی مدتی را می طلبد.

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس با بیان این که فرهنگ عموم مردم کشور، فرهنگ ایرانی است، عنوان کرد: ازدواج افراد با خرده فرهنگ های منحصر به فرد و گوناگون بلامانع است، اما ازدواج با فرهنگ متفاوت باید از روی آگاهی و اطلاعات از آن فرهنگ صورت بگیرد.

وی همچنین در ادامه افزود: عدم آشنایی از خرده فرهنگ های طرف مقابل زمینه ی ایجاد اختلاف و بروز درگیری های گوناگونی را برای خانواد ها فراهم می کند.

دکتر محسن ایمانی در خصوص تفاوت زبان زوجین در خانواده، توضیح داد: تفاوت زبان طرفین در یک رابطه می تواند در برخی موارد موجب ناهماهنگی در بین افراد شده و ایجاد اختلاف کند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: هم صحبتی خانواده ی زن یا شوهر به زبان اول یا منطقه ی خود، نشان از ایجاد راحتی در بین افراد دارد و به هیچ عنوان به معنای توطئه بر علیه فرد تازه وارد نیست.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی