بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

مدیر خبرگزاری نخیل عراق: شایعه تمدید حضور نیروهای آمریکایی در عراق دستپخت رسانه‌های صهیونیستی

محمد علی الحکیم با رد شایعه تمدید حضور نیروهای آمریکایی در عراق، این شایعه را دستپخت رسانه‌های صهیونیستی دانست و گفت: اکثر ملت عراق و تمام ارکان این کشور خواهان خروج نیروهای آمریکایی از عراق هستند.

1400/08/30
|
09:48
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص شایعات درباره تمدید حضور نیروهای آمریکایی در عراق با محمد علی الحکیم، مدیر خبرگزاری نخیل عراق به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمد علی الحکیم درباره شایعات تداوم حضور نظامیان آمریکایی در عراق گفت: اکثر خبرهایی که در این ایام منتشر می شود کذب است اما متاسفانه بعضی از رسانه های خارجی مربوط به رژیم صهیونیستی و بعضی از کشورهایی که در حوزه خلیج فارس فعالیت دارند، شایعه کرده اند که عراقی ها به دنبال تمدید حضور نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق هستند.

وی با تاکید مجدد بر کذب بودن اخبار مرتبط با باقی ماندن نیروهای آمریکایی در عراق بیان کرد: اکثر ملت عراق و مرجعیت عراق و همچنین پارلمان و نیروهای مقاومت این کشور مخالف نیروهای آمریکایی در عراق هستند.

مدیر خبرگزاری نخیل عراق با بیان اینکه در سال قبل و در زمانی که داعش در عراق حضور داشت، حاکمیت عراق از نیروهای آمریکایی و اروپایی برای حفظ امنیت کمک خواست، در عین حال تصریح کرد: امروز که عراق در امنیت و خالی از نیروهای داعش است، ملت عراق درخواست حضور نیروهای اشغالگر آمریکایی را نداده و نخواهند داد.

وی به وضعیت امنیت عراق اشاره و بیان کرد: وزارت کشور و دفاع عراق یک میلیون و 200 هزار نیرو در اختیار دارند و بنابراین نیازی به حضور نیروهای آمریکایی در عراق نیست. بدون تردید اگر نیروهای اشغالگر آمریکایی از منطقه و به ویژه عراق خارج شوند، هیچ نیروی تروریستی در منطقه نمی تواند فعالیت گسترده انجام دهد.

الحکیم افزود: حقیقت آن است که با وجود نیروهای آمریکایی، نیروهای تروریستی در منطقه و عراق قوت می گیرند و اساسا حضور نیروهای آمریکا در منطقه و عراق باعث عدم استقلال کشورها می شوند. این را به ضرث قاطع می گویم که اکثر نیروهای آمریکایی در عراق و و در منطقه به داعش و نیروهای تروریستی کمک می کنند.

مدیر خبرگزاری نخیل عراق در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه در زمانی که داعش در منطقه حضور داشت، رسما شاهد بودیم نیروهای آمریکایی به این گروه تروریستی کمک می کرد و اسلحه و آذوقه به آن ها داده می شد، گفت: اساسا تردیدی نیست داعش ساخته رژیم صهیونیستی برای بر هم زدن امنیت منطقه است زیرا هرچه امنیت منطقه و به ویژه عراق بر هم بخورد، امنیت اسرائیل بیشتر تامین می شود.

وی اشاره کرد: رژیم صهیونیستی همیشه سعی می کند اختلافات مذهبی و طایفه ای را در کشورهای اسلامی ایجاد کند تا بتواند آرامش و امنیت خود را حفظ کند. اساسا یکی از اهداف وجود نیروهای آمریکایی در عراق، حفظ امنیت رژیم صهیونیستی بوده است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی