بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل سیاسی: ترور دانشمندان هسته‌ای به معنای توقف نهضت علمی ایران نیست

اسکندری ضمن اذعان به خسارت آمیز بودن شهادت دانشمندان هسته‌ای از جمله شهید فخری زاده در عین حال تصریح کرد: این بدان معنا نیست که روند نهضت علمی مردم ایران متوقف شود و این روند پیشرفت ادامه داشته و دارد.

1400/09/07
|
11:15
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص سالروز ترور شهید فخری زاده با صالح اسکندری، کارشناس مسائل سیاسی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

صالح اسکندری با بیان اینکه شهید فخری زاده بیش از اینکه در ایران شناخته شده باشد، در خارج از کشور شناخته شده بود، گفت: نشریه فارن پالیسی شهید فخری زاده را جزو پنج ایرانی در بین 500 نفر مرد قدرتمند جهان برشمرد. نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو، در سال 2018 و در یک برنامه تلویزیونی، مشخصا از شهید محسن فخری زاده نام برد و همانجا اعلام کرد این نام را به یاد خود بسپارید. همچنین ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز به این ترور واکنش نشان داد.

این کارشناس مسائل سیاسی به فعالیت های شهید فخری زاده اشاره و بیان کرد: دستاوردهای این شهید بزرگوار در حوزه پدافند هسته ای، موشکی و زیستی و شیمیایی برای کشور بسیار بزرگ و بی نظیر بوده است.

وی با اشاره به فتوای رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرام بودن ساخت و استفاده از سلاح هسته ای اظهار کرد: این بدان معنا نیست که در حوزه پدافند هسته ای اقدام نکنیم زیرا رژیم اشغالگر قدس صدها کلاهک و بمب هسته ای دارد؛ برای صیانت از جان مردم ایران ناگزیر هستیم در حوزه پدافند هسته ای کارهایی انجام دهیم.

اسکندری افزود: یکی از دستاوردهای شهید فخری زاده در حوزه پدافند هسته ای است که بخشی از آن را به مردم اطلاع رسانی شده است و بخشی دیگر جزو اسرار محرمانه به شمار می رود؛ اما مردم بدانند کار بزرگی در این زمینه انجام شده است و شاید بعدها در تاریخ ثبت شود چه کار بزرگی در این زمینه انجام شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو در خصوص نحوه ترور شهید فخری زاده گفت: از سال 2007 رژیم صهیونیستی ترور شهدای هسته ای را در دستور کار قرار داد و از آن زمان تاکنون روش های مختلفی را امتحان کردند. به طور مشخص بعضی از دانشمندان هسته ای را از طریق بمب های چسبنده به خودرو به شهادت رسیدند. بعضی دیگر از دانشمندان در ترافیک توسط ضارب به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه از سال 2007 نام شهید فخری زاده در لیست ترور رژیم صهیونیستی وجود داشت، بیان کرد: از آن زمان تاکنون موفق به اجرای این عملیات نشده بودند تا اینکه در سال گذشته دشمنان به یک ربات قاتل متکی شدند. در حقیقت آن ها از یک مسلسل بلژیکی استفاده کرده بودند که به یک ربات متصل شده بود. قطعات این ربات طی ماه ها به صورت جداگانه وارد کشور شده بود و در داخل مونتاژ شد.

اسکندری ضمن اذعان به خسارت آمیز بودن شهادت دانشمندان هسته ای از جمله شهید فخری زاده در عین حال تصریح کرد: این بدان معنا نیست که روند نهضت علمی مردم ایران متوقف شود و این روند پیشرفت ادامه داشته و دارد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی