بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

رئیس مركز اطلاع رسانی وزارت صمت خبر داد: افزایش تولید محصولات ایران خودرو و سایپا

ترابی از افزایش تولید خودروسازان گفت و بیان کرد: در ایران خودرو و سایپا به ترتیب شاهد افزایش 29 و 22 درصدی تولید خودرو هستیم.

1400/09/09
|
09:49
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفتگو در بخش «با سخنگویان» در خصوص وزارت صمت با محمدحسن ترابی، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمدحسن ترابی با اشاره به سفر فاطمی امین، وزیر صمت، به دمشق در هیئتی از صنعتگران بخش خصوصی گفت: عمده موضوعاتی که در این سفر درباره آن صحبت می شود، تمرکز روی توسعه و گسترش روابط اقتصادی و همچنین بهره برداری از طرح های چند جانبه برای افزایش صادرات بین کشورهای عربی و منطقه است.

وی افزود: متعادل کردن تراز تجاری یکی دیگر از دستاوردهایی است که در سفر دو روزه وزیر صمت دنبال می شود. همچنین افتتاح نمایشگاه و دیدار با وزرای مرتبط در حوزه صنعت از دیگر برنامه های سفر آقای فاطمی امین به سوریه است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از پیشرفت 80 درصدی سامانه جامع تجارت خبر داد و بیان کرد: گمرک به این سامانه در حال اتصال است. این سامانه بیش از پنج میلیون درخواست روزانه را ثبت می کند و جوابگو خواهد بود و بیش از 30 دستگاه ملی به آن متصل هستند.

وی درباره کاربرد سامانه جامع تجارت توضیح داد و اظهار کرد: این سامانه می تواند تحقق بخش دولت الکترونیک باشد و سبب ایجاد شفافیت و تسهیل تجارت شود. همچنین مبارزه با قاچاق کالا، مرزبخشی به نظام تامین و توزیع کالا و رهگیری حلقه زنجیره واردات و گردش کالا را در کشور از دیگر کارکردهای مهم این سامانه محسوب می شوند. وزیر صمت قول داده است با راه اندازی 70 عملکرد خود تا پایان سال به صورت کامل و جامع در دسترس هموطنان عزیز برای تسهیل در تجارت قرار بگیرد.

ترابی از افزایش تولید خودروسازان گفت و عنوان کرد: در ایران خودرو شاهد افزایش 29 درصدی و در سایپا نیز شاهد رشد 22 درصدی در تولید خودرو هستیم که این موضوع سبب پاسخ گویی بیشتر و بهتر به تقاضای بازار و مشتریان می شود.

وی به حوزه معدن و اخبار حول آن اشاره و بیان کرد: انتصاب معاون معدنی و فراوری مواد در حوزه معدن در هفته پیش انجام شد. این معاونت جدید، چهار ماموریت جدید نیز دارد که شامل تمرکز بر مواد پیشرفته، تمرکز روی صنایع منبع پایه، استفاده و به کارگیری فناوری های نوین در حوزه معادن و تمرکز بر بازار می شوند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی