بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران: برقراری امنیت و پیام صلح و دوستی، اهداف ایران از حضور در آب‌های بین المللی است

امیر دریادار شهرام ایرانی درباره اهداف حضور نیروی دریایی ارتش در دریاهای دورتر گفت: برقراری امنیت و کمک به شناورهای حاضر در سطح دریا و همچنین نشان دادن اقتدار نظام همراه با ارسال پیام صلح و دوستی اهداف ایران از حضور در آب‌های آزاد است.

1400/10/23
|
15:50
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص برنامه‌ها و اقدامات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

امیر دریادار از تمرکز نیروی دریایی بر حضور در عرصه دریاها گفت و بیان کرد: در حال حاضر تا دو هزار کیلومتر از مرزهای ایران اسلامی حضور دریایی داریم اما برنامه ریزی داریم تا در فواصل دورتری از منطقه فعلی مستقر شویم.

وی درباره اهداف حضور نیروی دریایی ارتش ایران در دریاهای دورتر گفت: برقراری ایمنی و امنیت دریانوردی و اعلام این موضوع که جمهوری اسلامی ایران با توانمندی‌های خود به ویژه در حوزه دریا، هیچ گونه محدودیتی برای حضور در هیچ نقطه‌ای را ندارد، مهم ترین اهداف حضور ایران در فواصل بیشتر است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه ایران می‌تواند با تدابیر خود، در نقاط مدنظر حاضر شود، اظهار کرد: ایران این کار را با اولویت برقراری امنیت و ایمنی و کمک به شناورهای حاضر در سطح دریا و همچنین نشان دادن اقتدار نظام همراه با ارسال پیام صلح و دوستی برای همه ملت‌های جهان به عنوان کارکردهای حضور ایران در آب‌های دور است، انجام می دهد.

وی از وجود تفکیک مسئولیت میان نیروی دریایی ارتش و سپاه گفت و عنوان کرد: این تفکیک مسئولیت از نظر محدوده حضور است. از شرق تنگه هرمز به داخل خلیج فارس محدوده عملیاتی و حضور برادران نیروی دریایی سپاه است. از شرق جزیره لارک و تنگه هرمز به سمت اقیانوس تا مدار ده درجه حضور فعال دریایی ارتش جهت شرایط اطلاعاتی و همچنین برقراری امنیت کشتیرانی است.

امیر دریادار ایرانی افزود: نیروی دریایی ارتش به عنوان لبه بیرونی نیروهای مسلح محسوب می‌شود و همواره یک هماهنگی و همکاری تنگاتنگی بین هر دو نیرو هم در حوزه دریا و هم در حوزه فضای بالای دریا وجود دارد. محدوده زیر سطح دریا نیز توسط ارتش حضور دائمی دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری با بیان اینکه هر گونه فعالیت و عملیاتی بیان نیروی دریایی ارتش و سپاه بخواهد انجام شود، با هماهنگی، همدلی و هم افزایی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: این هماهنگی سبب می‌شود دشمن نتواند هیچ گونه خللی در سامانه و نا امنی در حوزه تروریسم دریایی که تخصص آن‌ها است، ایجاد کند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی