صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

سیدی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده سینما حقیقت در 15 استان در مرحله اول به طور همزمان برگزار می شود و در بقیه استان ها ممکن است سینما حقیقت را در تاریخ های دیگری برگزار کنند.

برنامه " سینما معیار " با موضوع عملکرد 5 ساله سازمان سینمایی و چالش فیلم سازان در ارتباط تلفنی با سید حسین سیدی مدیر عملکرد و امورات استان های سازمان سینمایی از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

سیدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: بارزترین نمود و فعالیت سازمان سینمایی در استان ها، واگذاری همزمان جشنواره فیلم فجر بود که سال های سال مورد مطالبه مردم و مسئولان استان های کشور نیز بود.

وی در ادامه افزود: سازمان سینمایی تصمیم گرفت از سال 1396 ، 4 جشنواره اصلی اعم از جشنواره فیلم فجر، جشنواره بین المللی فیلم کوتاه، جشنواره بین المللی فیلم کودک نوجوان و جشنواره فیلم مستند (سینما حقیقت) را به طور همزمان در استان ها برگزار کند.

مدیر عملکرد و امورات استان های سازمان سینمایی گفت: در سال جاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان و فیلم کوتاه همزمان در همه استان ها برگزار شد و در حال حاضر نیز مقدمات برگزاری سینما حقیقت و فیلم فجر را فراهم می کنیم.

سیدی همچنین با اشاره به رشد چشمگیر پردیس ها و سالن های سینمایی در استان ها اظهار کرد: خراسان، تبریز، فارس و اصفهان از جمله استان هایی بودند که در حوزه سالن های پردیس سینمایی رشد خوبی داشتند و پا به پای تهران گسترش یافتند.

این مقام مسئول عنوان کرد: بر اساس برنامه هایی که برای سال جاری داریم، 30 مجتمع فرهنگی هنری استان ها به جرگه سالن های اکران نمایش در می آیند و مردم می توانند در این سالن ها از اکران به روز فیلم ها استفاده کنند.

وی یادآور شد: عمده فعالیتی که سازمان سینمایی انجام داده، مشارکت در حمایت از فیلم سازان کوتاه و مستند استان ها است که بر اساس تفاهم نامه ای که با استان ها بسته شده، به طور میانگین در هر استان 5 فیلم کوتاه و یک فیلم مستند توسط مشارکت سازمان با اداره کل ارشاد استان حمایت می شوند.

مدیر عملکرد و امورات استان های سازمان سینمایی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده سینما حقیقت در 15 استان در مرحله اول به طور همزمان برگزار می شود و در بقیه استان ها با توجه به برنامه ها ممکن است سینما حقیقت را در تاریخ های دیگری برگزار کنند. ضمن اینکه با برنامه ریزی های انجام شده فیلم های فجر در همه استان ها و به طور همزمان و شاید با یک یا دو روز تاخیر اکران خواهند شد.

سیدی در خاتمه در رابطه با حضور آقای انتظامی در رأس سازمان سینمایی اظهار داشت: آقای انتظامی خارج از مجموعه وزارت خانه نبودند و در جریان حرکت های کلی سینمای کشور هستند. موضوع استان ها، در دوره اخیر وزارت ارشاد از اهمیت ویژه ای برخوردار شده و این مورد مطالبه خود وزیر ارشاد نیز هست. شکل کار بستگی به سلیقه و نظر ریاست سازمان دارد اما جهت گیری کلی در راستای همان گسترش فعالیت های سازمان در استانهاست.

مرتبط با این خبر

  • بحران کاغذ در حوزه مطبوعات بحران آگاهی ایجاد می کند

  • حسین انتظامی همیشه با تکیه بر قوانین حرکت کرده است

  • سینمای ایران باید آینده نگر و راهبردی شود

  • تگزاس 2 نباید در رده بندی سنی قرار بگیرد

  • جای درجه بندی سنی در سینمای ایران خالی بود

  • جدایی جشنواره جهانی از ملی به نفع بازار سینمای ایران است

  • جشنواره جهانی فجر بازار ضعیفی دارد

  • مقصر توقیف رحمان 1400 مشخص نیست

  • فروش فیلم ها در اکران نوروزی فاقد سیر فروش هستند

  • به "تختی" حسادت می کنم