صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

یک کارشناس سینما اظهار داشت: امیدوارم آقای انتظامی در دوران مدیریتی خود سینمای کشور را با اعمال تعامل های فرهنگی و هنری از وضعیت تکنیکی و تاکتیکی عبور دهند و نگاه راهبردی و آینده نگر را به سینمای ایران اضافه کنند.

برنامه سینما معیار با موضوع بررسی آینده سازمان سینمایی با ریاست انتظامی و نگاهی به عملکرد یکسال سرپرستی، با حضور اکبر نبوی (کارشناس و منتقد سینما) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه اکبر نبوی با اشاره به مدت شش ماهه سرپرستی آقای انتظامی در سازمان سینمایی، گفت: شش ماه برای ارزیابی کارنامه مدیریتی یک مدیر زمان کافی نیست، در حالی که برای ارزیابی روند مدیریت می توان به کارنامه کلی مدیریتی وی نگاه داشته باشیم.

وی با اشاره به این که آقای انتظامی بیش از 20 سال عضو خانواده رسانه بوده است، اظهار داشت: فعالیت رسانه ای بسیار زیاد برای کسی که در حوزه سینما مدیریت می کند، موضوعی مهم و قابل توجه است.

این منتقد سینمایی افزود: اعمال مدیریت در یک دستگاه یا سازمان به هوشمندی و قدرت انتقال خوب و تعامل مثبت و پیش برنده با اجزای سازمان تحت مدیریت و نهادها و گروه های مختلف نیاز دارد؛ در حالی که برخورداری از یک تخصص خاص و مربوط به حوزه مدیریت نیز امر مثبتی به شمار می آید.

وی با اشاره به این که برخورداری از یک تخصص مربوط به مدیریت شرط کافی برای مدیریت نیست، تصریح کرد: رسانه های مختلف امروزه همسایگان دیوار به دیوار هستند و هر کدام ماهیت های مشترکی را با دیگری دارند، در حالی که صاحب ویژگی های منحصر نیز هستند.

اکبر نبوی با اشاره به فعالیت های سرپرست سازمان سینمایی در شش ماه گذشته، عنوان کرد: ایجاد شفافیت در بخشی از حوزه های مالی و اعتباری سینما از جمله اقدامات خوب آقای انتظامی است که با وجود کاستی های مختلف در شش ماه گذشته به بار نشسته است.

وی در ادامه اضافه کرد: آقای انتظامی در شش ماه گذشته توانسته تعامل مناسبی در بخشی از خانواده سینمایی برقرار کند.

این کارشناس سینمایی با اشاره به کارنامه مدیریتی رییس سازمان سینمایی، افزود: در زمانی که آقای انتظامی روزنامه جام جم را راه اندازی کردند، این روزنامه در کشور به روزنامه ای شاخص مبدل شد.

وی ادامه داد: در حالت کلی کارنامه آقای انتظامی در سازمان سینمایی تا به امروز مثبت بوده است، در حالی که در روند اعمال مدیریت می توان ضعف ها و کمبودهای موجود را برطرف کند.

اکبر نبوی تاکید کرد: امیدوارم آقای انتظامی در دوران مدیریتی خود سینمای کشور را با اعمال تعامل های فرهنگی و هنری از وضعیت تکنیکی و تاکتیکی عبور دهند و نگاه راهبردی و آینده نگر را به سینمای ایران اضافه کنند.

وی با اشاره به این که نگاه راهبردی و آینده نگر باید جزو ذاتی سینما باشد، تصریح کرد: متاسفانه سینمای ایران در حال حاضر از نگاه آینده نگر و استراتژیک دور مانده است.

مرتبط با این خبر

  • سینمای ایران در اختیار یک گروه خاص قرار دارد

  • نباید همه فیلم های خوب همزمان اکران شوند

  • زور من در سینما به خیلی ها نمی رسد

  • کمبود سانس ها فروش تگزاس 2 را کاهش داد

  • تحلیل جریان شناسی سینمای دهه 60 در سینما معیار

  • فیلم سازان امروزی با توجه به وضعیت فروش کار می کنند

  • فیلم های هنر و تجربه در هر سالن قابلیت اکران دارند

  • سرخ پوست روایتی معمایی و پیچیده دارد

  • اکران عید فطر، مهم ترین اکران امسال است

  • دختر شیطان فیلمی سوررئال و متفاوت است