صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

مسعود نجفی اظهار داشت: گزینه برج میلاد امسال برای میزبانی کاخ جشنواره فیلم فجر مطرح نشده است و ممکن است فجر امسال در پردیس سینمایی ملت برگزار شود.

برنامه "سینما معیار" با موضوع بررسی دستورالعمل طرح رده بندی سنی فیلم های سینمایی در ایران، با حضور مسعود نجفی (مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

مسعود نجفی با اشاره به ابراز نگرانی رسول صدرعاملی در خصوص تصمیم گیری های خارج از وزارت ارشاد در مورد فیلم های سینمایی، گفت: امیدوارم که فضای حاضر سینمای ایران به گونه ای پیش نرود که جشنواره فیلم فجر امسال تحت الشعاع موضوعات و چالش های مختلف قرار بگیرد.

وی افزود: جشنواره فجر امسال شاهد حضور چشمگیر فیلمسازها از نسل های مختلف خواهد بود.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که فجر امسال دوره باشکوهی را رقم خواهد زد، عنوان کرد: سینماگران مختلف می توانند تا پایان آذر ماه سال جاری فیلم های خود را برای شرکت در جشنواره فیلم فجر به ستاد این جشنواره معرفی کنند.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود که مهلت شرکت و ثبت نام آثار در جشنواره فیلم فجر تمدید نشود.

مسعود نجفی با اشاره به استقرار کاخ جشنواره فیلم فجر، توضیح داد: گزینه برج میلاد امسال برای میزبانی کاخ جشنواره فیلم فجر مطرح نشده است.

وی افزود: از آنجایی که امسال مشکل پارکینگ پردیس سینمایی ملت برطرف شده است و این مجموعه می تواند حدود هزار خودرو را در مکان مشخصی جای دهد، ممکن است پردیس ملت جزو گزینه ها باشد.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: جشنواره فیلم کوتاه تهران در هفته های آینده در پردیس سینمایی ملت برگزار می شود و پس از برگزاری این جشنواره می توان در مورد پردیس سینمایی ملت ارزیابی های مختلفی را به عمل آورد و در مورد جشنواره فیلم فجر به نتیجه نسبی رسید.

وی اضافه کرد: کمبود فضاهای جانبی پردیس سینمایی چارسو و ظرفیت پایین این مجموعه باعث می شود تا چارسو برای میزبانی جشنواره فیلم فجر گزینه مناسبی نباشد.

مسعود نجفی در رادیو گفت و گو تصریح کرد: در هر صورت امسال چه در برج میلاد باشیم و چه در پردیس ملت من سعی می کنم که دوستان خبرنگار در فضایی بهتر از سال های گذشته حضور داشته باشند و با دغدغه هایی کمتر به فعالیت های رسانه ای خود بپردازند.

مرتبط با این خبر

  • سینمای ایران جریان فکری یا مکتبی ندارد

  • انقلاب اسلامی به سینمای ایران شایستگی عطا کرد

  • تناسخ در سینمای آمریکا مورد توجه ویژه ای قرار دارد

  • برخی آثار سینمایی، جامعه سیاه را از ایران به تصویر می کشند!

  • آخرالزمان صحنه ی یکی شدن و پیوند با ادیان است

  • نقش فروشی آفت سینمای ایران

  • سینمای ایران باید آینده نگر و راهبردی شود

  • سینمای ایران در مسیر اشتباه پیش می رود

  • حسین انتظامی اطلاعات سینمایی ندارد

  • فیلم"محمد(ص)" نتوانست تاثیرگذار باشد