شعبده شوم پنجشنبه و جمعه از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

شعبده شوم

در رادیو گفت و گو بشنوید؛ عرفان های نوظهور؛ جنگی نرم برای مبارزه با اعتقادات الهی

شعبده شوم عنوان برنامه ای از رادیو گفت و گو است که با حضور کارشناسان موضوع عرفانهای کاذب و نوظهور را بررسی می کند.

1398/07/04
|
09:00

به گزارش رادیو گفت و گو، ظهور عرفانهای کاذب و مبلغان دروغین با گزاره های شبه علمی و شبه دینی مساله ای است که با توجه به رشد روز افزون آن مورد توجه بسیاری از رسانه ها قرار دارد.

با نگاهی به تبلیغ و ترویج عرفان‌های کاذب در بین جوانان در می یابیم که جنگ نرم بحثی است که در سال های اخیر توجه تمام همه آحاد جامعه را به خود جلب کرده است؛ همان طور که در جنگ نظامی، کشور یا نیروهایی پیروز می‌شوند که ادوات و تجهیزات کافی را در اختیار داشته باشند، در جنگ نرم نیز کشوری غالب می‌شود که ابزار و تجهیزات بیشتری را به کار گیرد.

یکی از محتواهایی که غرب در زمینه تهاجم فرهنگی و جنگ نرم به کار گرفته است، استفاده از ظرفیت‌گیرایی و پذیرش جوانان کشورها و جوامع مختلف در موضوع اعتقادات دینی است چرا که انسان فطرتاً پاک آفریده شده است و اگر به درستی توسط انبیای الهی یا نبی درونی هدایت شود، به سمت سیر الی الله حرکت می‌کند اما برای اینکه غرب از این ظرفیت به نفع خودش بهره ببرد، اقدام به ایجاد انحراف فکری و دینی، تبلیغ و ترویج دین‌های جعلی و عرفان‌های کاذب و نوظهور کرده است.

در حال حاضر دنیای غرب گرایش بیشتری به عرفان‌های کاذب که تلفیقی از عرفان‌های شرقی و غربی است، دارد و به انسان در جستجوی معنا و حقیقت الله، این بسته‌های دروغین ارائه می‌شود.

شعبده شوم عنوان برنامه ای از رادیو گفت و گو است که عرفان‌های کاذب و انحراف‌های فکری و کلیه نحله‌هایی که باعث انحراف افراد می شود با استناد به تحقیقات و آمارهای موجود از حوزه و زمینه های فعالیت این دسته از فعالیت ها و شیوه ها و شگردهای غیر اخلاقی آنها در به انحراف کشیدن افراد از مهمترین دغدغه های این برنامه است که با دعوت از محققان، اساتید حوزه و دانشگاه و آسیب دیدگان این حوزه مورد تحلیل قرار می گیرد.

این برنامه که روزهای پنجشنبه ساعت 16 از رادیو گفت و گو تقدیم علاقه مندان می شود، با حضور کارشناسان موضوع عرفانهای کاذب و نوظهور را بررسی می کند.

علاقمندان می‌توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند

دسترسی سریع
شعبده شوم