هشتگ گفت‌وگو یك‌شنبه ها از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

هشتگ گفت‌وگو

در هشتك گفت و گو بشنوید؛ اینترنت چگونه سلامت روانی را تحت تاثیر قرار می دهد؟

هشتک گفت و گو چهاردهم مهر با هدف بررسی رابطه اعتیاد به اینترنت با سلامت روانی و احساس تنهائی در بین نوجوانان به روی آنتن می رود.

1398/07/14
|
08:24

به گزارش رادیو گفت و گو، این شبکه رادیویی با هدف بررسی چالش ها و مخاطرات فضای مجازی برای خانواده ها و نسل جوان که ارتقاء سواد رسانه ای و پاسخ به سوالات مخاطبان در این حوزه را در پی خواهد داشت، برنامه ای را با عنوان هشتگ گفت و گو روی آنتن می برد.

این برنامه که یکشنبه ها ساعت 11:00 تقدیم علاقمندان این حوزه می شود، چهاردهم مهر با هدف بررسی رابطه اعتیاد به اینترنت با سلامت روانی و احساس تنهائی در بین نوجوانان به روی آنتن می رود.

خانم دکتر حمیرا آزادمنش(روانشناس تربیتی) و دکتر یوسف خدابنده لو(پژوهشگر و درمانگر کلینیک سازمان فضای مجازی سراج)از مهمانان امروز این برنامه هستند.

انقلاب در تکنولوژی کامپیوتر و ارتباط از طریق اینترنت در فرهنگ امروزی نقش فزاینده ای دارد و تکنولوژی اینترنت و کامپیوتر بر تمام افراد و در سنین مختلف تاثیر گذاشته است.

اعتیاد به اینترنت و کامپیوتر به عنوان یک مشکل بهداشتی اخیرا مورد توجه قرار گرفته و جزء اختلالات روانی طبقه بندی شده است.

بنابراین اینترنت ضمن مفید بودن ابزاری است که وابستگی به آن به عنوان یکی از عوامل در سلامت روان دانش آموزان تاثیر منفی دارد و دانش آموزانی که از اینترنت استفاده بیش از حد می کنند در تعاملات اجتماعی و جسمی و روحی و روانی دچار مشکلات زیادی می شوند و میزان افسردگی نیز در این افراد بالا می باشد.

لذا ایجاد فرهنگی صحیح بهره گیری از فن آوری برای نوجوانان و جوانان امری ضروری است و اموزش و نظارت آنان در استفاده از اینترنت توسط اولیا امری انکار ناپذیر می باشد.


علاقمندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو می توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 اقدام نمایند.

دسترسی سریع
هشتگ گفت‌وگو