صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی عنوان کرد : دلایل دولت برای تفکیک بخش جوانان از وزارت ورزش و جوانان قانع کننده نبود و پیگیری جدی در این خصوص صورت نگرفت که نشان دهنده عدم توجه دولت به مقوله جوانان است.

برنامه " مناظره " ویژه هفته جوان، با موضوع بایدها و نباید های تفکیک وزارت ورزش و جوانان با حضور محمدرضا نصرالله زاده ، دبیر انجمن مدیران رسانه های ورزشی ایران و ارتباط تلفنی با خانم طیبه سیاووشی ، عضو فراکسیون ورزش مجلس روانه آنتن شد.

در ابتدای این مناظره رادیو گفت و گو نصرالله زاده عنوان کرد : از همان ابتدا که موضوع وزارت ورزش و جوانان مطرح شد ، مشخص بود که بحث ورزش بر جوانان ارجحیت دارد و مسائلی مانند ازدواج و مسکن جوانان مغفول خواهد ماند به دلیل اینکه افکار عمومی و رسانه ها نگاه ویژه ای به ورزش دارند.

وی خاطر نشان کرد : عملکرد ، حیطه مسئولیت ها و اهداف جوانان و ورزش هیچ سنخیتی با هم ندارد و ادغام آین دو سازمان کار کاملا اشتباهی بوده است.

در ادامه برنامه مناظره رادیو گفت و گو طیبه سیاووشی در ارتباط تلفنی به دلایل عدم موافقت نمایندگان مجلس با تفکیک سازمان ملی جوانان پرداخت و گفت:بحث تفکیک وزارت ورزش و جوانان با تفکیک دستگاه های دیگری در مجلس همراه شد و می توان گفت تا حدودی در سایه آنها قرار گرفت و همچنین دلایلی که برای جدایی بخش معاونت جوانان از وزارت ورزش مطرح شد برای مخالفان طرح قابل قبول نبود.

وی افزود : دلیل نمایندگان برای مخالفت با تفکیک وزارت ورزش و جوانان ، علاوه بر داشتن نظارت کافی بر عملکرد دو بخش ، موضوع قانون برنامه پنجم و ششم توسعه بود. به عبارت دیگر چابک سازی و کوچک سازی دولت که از اهم این قوانین است با تفکیک این وزارتخانه در تضاد است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس تاکید کرد : دلایل قانع کننده ای برای این تفکیک وجود نداشت و به همین دلیل احساس می شد این موضوع در درجه اهمیت بالایی برای دولت هم وجود ندارد.

سیاووشی با اشاره به بیانات رهبری و توجه ویژه ایشان به موضوع جوانان ، خاطرنشان کرد : با توجه به این تاکید ، افرادی که به عنوان کارشناس در حوزه مجلس فعالیت می کنند و اطلاعات وسیع و دغدغه زیادی در خصوص سازمان ملی جوانان دارند تا کنون برای حل این معضلات با نمایندگان مجلس ارتباط پیدا نکرده اند.

مرتبط با این خبر

  • واکاوی نحوه اداره دانشگاههای مطرح کشور در مناظره علمی

  • کشاورزی باید اولویت آخر مصرف منابع آب باشد

  • قنوات متروکه بهترین سازه برای تغذیه آبخوان ها

  • نصف آب مصرفی فعلی برای نیاز کشور کافی است

  • حذف صفر؛ جنگ روانی در اقتصاد را آرام می کند

  • فرمانده اقتصادی کشور مشخص نیست !

  • جایگزینی اسکناس هزینه و بار روانی دارد

  • حذف صفر از پول ملی؛ سرگرمی پر هزینه ای برای مردم است

  • واکاوی بایدها و نبایدهای حذف چهارصفر از پول ملی

  • سیل در زاگرس قابل پیش بینی بود