مناظره شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

از رادیو گفت و گو بشنوید؛ بررسی پیامدهای اجتماعی و اقتصادی سوانح رانندگی

گفتگوی اجتماعی قصد دارد تا در برنامه اول آبان با حضور کارشناسان به بررسی پیامدهای اجتماعی و اقتصادی سوانح رانندگی بپردازد.

1398/08/01
|
08:54

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، بررسی عوامل تاثیرگذار در تحقق سبک زندگی ایرانی، اسلامی در حوزه‌های اجتماعی، نقد و بررسی عملکرد سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه‌های اجتماعی، آسیب‌شناسی اجتماعی و بررسی عوامل و دلایل دخیل در آن و ارائه راهکارهای قابل اجرا در خصوص ساماندهی حوزه‌های اجتماعی، از جمله موضوعاتی است که در گفتگوی اجتماعی شبکه رادیویی گفت و گو مورد توجه قرار می‌گیرد.

این برنامه که تلاش می‌کند تا به تحلیل و موشکافی جدیدترین موضوعات حوزه اجتماعی کشور بپردازد، در برنامه اول آبان با حضور سرهنگ اسفندیار تباشیر(رئیس اداره بررسی تصادفات رانندگی پلیس راهور ناجا) و دکتر سید پژمان آقازاده(متخصص طب اورژانس و معاون آموزشی سازمان اورژانس کشور)موضوع پیامدهای اجتماعی و اقتصادی سوانح رانندگی را بررسی می کند.

حوادث رانندگی موجب شکل گیری مشکلات فراوانی در زمینه های روانی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه می شود. هر چند در نگاه اول مرگ پایان حیات یک فرد یا خانواده در سانحه ی رانندگی است ولی آثار روحی و روانی از دست دادن عزیزان یکی از مشکلاتی است که سال های سال می تواند بازماندگان آنها را رنج دهد.

تصادفات رانندگی همیشه به مرگ ختم نمی شود؛ یکی از مهمترین پیامدهای این حوادث معلولیت و خانه نشینی افراد است که هزینه های زیادی برای خانواده و جامعه دارد. نگهداری معلولان، مشکلات روحی و روانی آنها و دور ماندن افراد آسیب دیده از کار و تحصیل از دیگر پیامدهای تصادف در کشور است.

گفتگوی اجتماعی از شنبه تا چهارشنبه ساعت13:30 به مدت 60 دقیقه روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
مناظره