مناظره شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

دبیركل كانون انجمن های صنفی كار فرمایان ایران: صنایع کوچک باید برج مراقبت داشته باشند

سیفی عنوان کرد: باید یک برج مراقبت برای بنگاه های متوسط و کوچک ایجاد شود تا به صورت یک امداد صنعت ، صفر تا صد فرآیند جذب سرمایه ، تولید و بازار را نظارت و هدایت کند.

1398/09/13
|
12:30
|

برنامه " مناظره " با موضوع تامین مالی بنگاه های تولیدی، جانشینی بانکها بر واحدهای صنعتی تولیدی و چالش های پیش روی آن در ارتباط تلفنی با دکتر حمیدرضا سیفی ، دبیرکل کانون انجمن های صنفی کار فرمایان ایران روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

حمیدرضا سیفی در ابتدا اظهار کرد : ما به صورت سنتی آموخته ایم همیشه برای تامین مالی یک بنگاه اقتصادی به سراغ بانک برویم و از سوی دیگر ، هیچ شرکتی حتی در حوزه دانشگاهی وجود ندارد که مدل های مالی جذب سرمایه را به شرکت های مختلف آموزش دهد.

وی از عملکرد بانک ها در تخصیص تسهیلات بانکی انتقاد کرد و گفت : زمانی که بانک ها می خواهند به یک بنگاه اقتصادی تسهیلات اعطا کنند تا مرحله ای بر فرآیند نظارت دارند که برای بانک توجیه اقتصادی داشته باشد.

دبیرکل کانون انجمن های صنفی کار فرمایان ایران افزود : پس از آن که وام به یک کسب و کار پرداخت می شود ، هیچ گونه نظارتی بر موفقیت کارگاه مورد نظر صورت نمی گیرد . درصورتی که نظارت باید از زمان واریز مبلغ وام شروع شود چون آن بنگاه به مشاوره مالی نیاز دارد.

سیفی در پایان مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو خاطر نشان کرد : باید برای بنگاه های متوسط و کوچک برج مراقبت ایجد شود تا سیستم هایی در این سطح را به صورت یکپارچه درآورد . این واحد نظارتی به صورت یک امداد صنعت ، صفر تا صد فرآیند جذب سرمایه ، فرآیند تولید و بازار را نظارت و هدایت می کند تا بنگاه مورد نظر موفقیت کسب کند.

دسترسی سریع
مناظره