مناظره شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

كبیری خبر داد : اعتبار 1950 میلیارد تومانی برای توسعه حمل و نقل

مشاور کمیسیون عمران شورای شهر تهران گفت : با توجه به مصوبه مجلس در خصوص تخصیص یک درصد مالیات به سیستم حمل و نقل ، میزان اعتبار در نظر گرفته شده 1950میلیارد تومان خواهد بود.

1398/10/14
|
11:24

برنامه " مناظره " با موضوع آلودگی هوا و عملکرد مسئولین با حضور مهندس محمدمهدی کبیری ، مشاور کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

محمدمهدی کبیری در ابتدا با تاکید بر نقش تک تک افراد جامعه در رفع آلودگی هوا ، اظهار کرد : هیچ یک از افراد جامعه نباید از این مسئولیت شانه خالی کنند به عنوان مثال مردم با سوار نشدن خودرو شخصی و سازمان ها با انجام وظایف مربوطه نقش خود را ایفا کنند و در زمان تشدید آلودگی ، تقصیر را به گردن نهادهای دیگر نیندازند.

وی افزود : در حال حاضر قوانین زیادی در حوزه آلودگی داریم اما حلقه های مفقوده ای میان قوانین و اجرا وجود دارد که سبب بروز این مشکلات شده است.

مشاور کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران در خصوص وضعیت آلودگی هوای تهران گفت : قسمت های مرکزی شهر به دلیل تردد خودروها همواره آلودگی بیشتری دارد . بخشی از آلودگی ساعات اولیه صبح نیز به دلیل تردد کامیون ها در نیمه های شب است .

کبیری در ادامه برنامه مناظره رادیو گفت و گو ، به اقدامات شورای شهر و شهرداری تهران در خصوص کاهش آلودگی هوا اشاره و تشریح کرد : با پیگیری هایی که طی 15 روز گذشته با موضوع شورای اقتصاد صورت گرفت مصوباتی در راستای سیستم حمل و نقل صورت گرفت.

وی اضافه کرد: بر اساس این مصوبات، مقرر شد 3هزار خودرو در طی دو سال به ناوگان حمل و نقل کشور اضافه شود که هزار و 500 عدد از آن مربوط به تهران می باشد . همچنین 630 واگن برای خطوط مترو تهران فراهم خواهد شد.

مشاور کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تاکید کرد : تمرکز شورای شهر تهران بر این مصوبات قرار گرفته و افرادی برای پیگیری اجرای آن مکلف شده‌اند تا منابع مربوط سریعتر تخصیص یابد تا خودرو سازهای داخلی بتوانند با کمک گرفتن از شرکت های خارجی هم رونقی در تولید داخل ایجاد کنند و هم سیستم حمل و نقل از خودرو های جدید بهره مند شود و وسایل نقلیه از چرخه تردد خارج می شوند.

کبیری با بیان اینکه 17 هزار دستگاه اتوبوس فرسوده شهری در حال تردد هستند ، عنوان کرد : بر اساس مصوبه 20روز پیش مجلس ، یک در صد از مالیات های وصولی به خرید اتوبوس اختصاص می یابد که امید است محقق شود.

وی افزود : بر اساس برآورد صورت گرفته در سال 99 ، نزدیک به 195هزار میلیارد تومان درآمد حاصل خواهد شد که یک درصد از آن مبلغ قابل توجهی برای خرید اتوبوس و واگن فراهم خواهد کرد.

مشاور کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پایان تاکید کرد : باید از تردد منابع آلاینده در شهر تا حد ممکن جلوگیری کنیم و با توسعه سیستم حمل و نقل آن ها را به عدم استفاده از خودروهای شخصی ترغیب کنیم.

دسترسی سریع
مناظره