گفت و گوی روز ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي روز

با مروری بر ماجرای ترور رهبری مطرح شد؛ ماجرای مکاشفه رهبری در حادثه ششم تیر

کارشناس مسائل سیاسی در مصاحبه با رادیو گفتوگو، از دیدار خود با رهبری و مکاشفه ایشان در زمان ترور گفت.

1398/04/08
|
12:28

ویژه برنامه "گفت و گوی روز" پیرامون موضوع اهداف ترور مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر و با حضور دکتر زورق کارشناس مسائل سیاسی از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

زورق ضمن مصاحبه با رادیو گفت و گو، با اشاره به شکست مکاتب مادی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ناسیونالیزم در ملی صنعت شدن صنعت نفت شکست خورد، لیبرالیزم در حمایت از دیکتاتوری پهلوی در ایران چهره منفوری پیدا کرد و مارکسیزم نیز با جنایات در آسیای مرکزی و قفقاز رنگ خود را از دست داد.

وی افزود: در شرایطی که ایدئولوژی های گروه ها و احزابی مانند حزب توده، جبهه ملی و منافقین شکست خورد بود پرچم انقلاب امام (ره) در 15خرداد 1342 برافراشته و طنین سنگینی در حوزه های علمیه، دانشگاه ها و چهره های متنفذ و انقلابی در بازار ایجاد شد. فضای دانشگاه ها نیز در سال 1350 و سال 1354 فضای کاملا متفاوتی شده بود.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: تزلزل رژیم پهلوی در سال 1356 کاملاً پیدا بود، چراکه محتوای جامعه با ساختار سیاسی موجود سازگاری نداشت. در چنین شرایطی نهضت امام (ره) نیز آغاز شده بود. به دلیل اینکه انقلاب اسلامی در سالهای پایانی عمر امام (ره) پیروز شد طبیعتاً غربی ها نگران برنامه های خود بعد از امام (ره) بودند.

زورق با اشاره به تشکیل گروه "فرقان" پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این گروه فرقان به ظاهر شعارهای انقلابی و اسلامی سر می داد اما عملکرد او کاملا به نفع دشمنان اسلام بود. اولین فردی که توسط این گروه ترور شد، شهید قرنی، یک چهره انقلابی نظامی، بود. بعد از آن آیت الله مرتضی مطهری را ترور کردند که کلام او می توانست فصل الخطاب بسیاری از مناقشات و مشکلات در ذهن جوانان باشد. مرحوم مفتح نیز، به عنوان حلقه واسط بین حوزه و دانشگاه، ترور شدند و بعد از آن هم ترور ناموفق آیت الله هاشمی رفسنجانی صورت گرفت.

وی در ادامه این ویژه برنامه رادیو گفت و گو، خاطرنشان کرد: با وجود شکست مکاتب مارکسیزم و ناسیونالیزم اما داعیه داران آنها حاضر به ترک صحنه نبودند و تحت پوشش های مختلف کار می کردند. منافقین اسم خود را "مجاهدین خلق" گذاشتند و به آیه قرآن هم استناد کردند اما بعد از انقلاب "جنبش ملی مجاهدین" یعنی همان ناسیونالیزم را تشکیل دادند تا انقلاب را از مسیر الهی و جهانی خود خارج کنند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حادثه ترور رهبری ادامه داد: سال 1359 سال شستشوی مغزی جوانان سمپاد منافقین بود تا کین جویی و کین خواهی در این افراد تقویت شود کمااینکه این موضوع در داعش، طالبان و گروه های تروریستی نیز وجود دارد. مغز جوانان را طوری شستشو داده بودند که به محض اسلحه به دست شدن به هر کسی تیراندازی می کردند اما وقتی در این کار موفق نشدند به ائتلاف با بنی صدر روی آوردند که با عزل بنی صدر این تیر منافقین هم به سنگ خورد لذا از این رو بود که وارد فاز نظامی شدند و در ششم تیرماه مقام معظم رهبری را در مسجد اباذر به وسیله یک ضبط صورت ترور کردند اما مشیت خدا بر این بود که ایشان انقلاب اسلامی را ادامه دهند.

وی در رابطه با مکاشفه رهبری در زمان ترور گفت: بنده بعد از مرخص شدن رهبری از بیمارستان جلسه ای خدمت ایشان بودم که فرمودند: " لحظه ای که بمب منفجر شد و روی زمین افتادم دیدم که در حال انتقال از این عالم به عالم دیگر هستم."

زورق با اشاره به آغاز حمله علنی به نظام بعد از حادثه ششم تیر، گفت: پس از ترور رهبری شاهد حادثه هفتم و هشتم تیر بودیم اما اراده خداوند بر حفظ نظام اسلامی و مقام معظم رهبری بود.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه گام اول انقلاب، تثبیت انقلاب اسلامی و گام دوم، امت سازی و کشف هویت واقعی مسلمانان و بازآفرینی واقعیت موجودیت تمدنی آنهاست افزود: مرحله نهایی، تبدیل شدن کل جهان به امت اسلامی با ظهور حضرت مهدی (عج) است.

وی نقش مقام معظم رهبری در پیشبرد انقلاب اسلامی را نقشی بی بدیل و درخشان خواند و گفت: مقام معظم رهبری جامعه اسلامی ایران را به درستی و با شجاعت طی این چهل سال هدایت کرده است.

زورق با اشاره به شاهد مثالی در این باره یادآور شد: هدف ترامپ از فرستادن شینزو آبه به ایران این بود که بگوید آمریکا دو شهر ژاپن را با بمب اتم به خاکستر تبدیل کرد وگرنه آمریکا دوستان دیگری هم دارد و می توانست آنها را به ایران بفرستد. وقتی این فرد استقامت و صلابت رهبری را، که فقط ناشی از ایمان به خداست، ملاحظه کرد دچار حیرت شد و معتقدم همین موضوع باعث تغییرات در جامعه جهانی خواهد شد.

دسترسی سریع
گفت و گوی روز