صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

کارشناس فرق و جریان های انحرافی گفت: استعمار برای به یغما بردن منافع اسلامی نیازمند دور کردن جامعه از اصل قضیه است که برای رسیدن به این هدف فقط پوسته ای از دین را ارائه می دهد.

برنامه "گفت و گوی روز" با موضوع بررسی جریان تشیع انگلیسی، ریشه ها و ابعاد شکل گیری آن با حضور حجت الاسلام دکتر کاظم موسوی کارشناس و پژوهشگر فرق و جریان های انحرافی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

حجت الاسلام موسوی در مصاحبه با رادیو گفت و گو، تفرقه افکنی بین جوامع اسلامی را راهبرد اصلی استعمار برای دستیابی به منافع در جهان اسلام دانست و گفت: جریان وهابیت هیچ ارتباطی با جهان اسلام و تسنن ندارد چراکه افکار و عقاید وهابیت جدا از افکار و عقاید اهل سنت است.

پژوهشگر فرق و جریان های انحرافی با اشاره به جریانات منحرف در تشیع گفت: شکل گیری و طراحی جریان "شیخیه" در دوران قاجار و پس از آن "بابی گری" و "بهائی گری" تحت عنوان شیعه انگلیسی و غربی ( اسلام آمریکایی) بود.

حجت الاسلام موسوی در مصاحبه با رادیو گفت و گو، گفت: جریان شیخیه در ادامه به جریان "بابی گری" رسید که علی محمد شیرازی طی هشت سال، فقط شش بار ادعای بابیت و خدا بودن کرد. این جریان طی هشت سال با حمایت انگلستان و روسیه جنایاتی کردند که داعش نکرد. نمونه آن دی ماه سال 1328 بود که خانواده شش نفره را مُثله کردند و امروز هم اگر دستشان برسد کمتر از جریان داعش عمل نخواهند کرد.

وی در ادامه این مطلب افزود: جریان "شیخیه" امام زمان را معرفی می کرد اما امام زمان اصلی و مورد نظر اسلام ناب و قرآن نبود و تطابقی با اشارات صریح ائمه اطهار (ع) نسبت به امام زمان (عج) نداشت. به عبارتی امام زمان شیخیه امام زمانی بود که در گوشه ای نشسته و منتظر امضاء حکم ماموریتش از سوی خداوند است تا وارد میدان شود درصورتیکه این با اندیشه شیعه و اسلام ناب همخوانی ندارد.

کارشناس فرق و جریان های انحرافی با اشاره به دیدگاه اسلام ناب درباره امام زمان (عج) اظهار داشت: طبق اندیشه اسلام ناب، امام زمان (عج) حی و حاضر است و در لحظه به لحظه امورات زندگی جامعه شیعی نظر دارد.

حجت الاسلام موسوی در رابطه با ریشه افراطی گری فرق انحرافی در مناسکی مانند قمه زنی و خرافات در عزاداری سیدالشهداء گفت: استعمار برای به یغما بردن منافع اسلامی نیازمند دور کردن جامعه از اصل قضیه است که برای رسیدن به این هدف فقط پوسته ای از دین را ارائه می دهد و به دنبال حذف دو موضوع سیاست و حکومت از یکدیگر است.

مرتبط با این خبر

  • هدف تشیع انگلیسی لوث کردن ایستادن مسلمان در برابر ظالم است

  • قدرت رسانه‌ایی استکبار منجر به فرقه‌سازی در جهان اسلام شده است

  • تمرکز بر مسائل انحرافی تلاشی برای خشن نشان دادن تشییع است

  • تفرقه و خشن نشان دادن اسلام دو مساله اساسی جهان اسلام