صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

مینو اصلانی گفت: طبق آخرین نظرسنجی از مردم ایران، بیش از 90 درصد، خواهان جامعه عفیف و پوشش های مناسب مردان و زنان هستند.

برنامه "گفت و گوی روز" به مناسبت روز عفاف و حجاب با موضوع بررسی ابعاد سیاسی و تاریخی حمله رضاشاه به مسجد گوهرشاد با حضور مینو اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

اصلانی با اشاره به رابطه بین عفاف، حجاب و پیشرفت بیان داشت: یکی از رویکردهای به شدت سطحی نگر رضا خان رابطه تقابلی بین حجاب و پیشرفت بود که در نهایت، ماجرای کشف حجاب رخ داد.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور افزود: انقلاب اسلامی این معادله را به هم زد و نشان داد که حجاب نه تنها مانعی برای پیشرفت کشور در عرصه های مختلف و زنان نیست بلکه سدی در برابر حرکت ها و رفتارهای غیراخلاقی نیز هست.

وی یادآور شد: جامعه ای که دارای عفاف، حیا و رفتارهای عفیفانه باشد ضمن دستیابی به پیشرفت بیشتر، موجب کاهش مصرف گرایی و جلوگیری از پروسه ضد بشری نیز خواهد شد و از این رو غرب برای نابودی هویت های انسانی و الهی و فطری در جوامع مختلف مقابله با حجاب را در دستور کار خود قرار داد.

اصلانی با بیان اینکه حجاب مانع دستیابی استکبار به یکپارچه سازی دنیا و تحقق هدف لذت گرایی است بیان کرد: یکی از اهداف استکبار برای مقابله با حجاب، سوق دادن مردم به سمت لذت گرایی و مصرف گرایی بیش از حد است و هرچه مدگرایی افراطی و تنوع طلبی غیرمنطقی در جوامع بیشتر شود سود و سرمایه آن ها نصیب کارتل ها و تراست های چند ملیتی خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به نگاه غرب به مقوله آزادی تصریح کرد: تعریف فرهنگ منحط غربی از آزادی بدون هیچ گونه منطق علمی و انسانی است. فلسفه غرب انسان را صرفاً یک فرد و بدون درنظر گرفتن اجتماع می داند و در نتیجه قوانین منطقی و الهی را زیر پا می گذارد.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه حجاب مانع از اباهه گری و رفتارهای غیراخلاقی است گفت: خود غرب از همین مسئله متضرر شده است. به عبارتی، به اندازه تحریک جنسی در جوامع غربی، آرامش جنسی نیز از بین رفته و خشونت و آزار جنسی بیشتر شده است.

اصلانی با اشاره به آخرین آمار تعرض به دختران و زنان در جوامع غربی بیان داشت: طبق آمار، در انگلستان هر هفته بیش از 4 هزار مورد تعرض جنسی به دختران و زنان در خیابان ها و پارکها اتفاق می افتد و این آمار وحشتناکی است. علاوه براین، بیش از 35 درصد مردم آمریکا و 50 درصد مردم انگلستان نامشروع متولد شده اند و به اذعان این کشورها، این افراد در بزرگسالی دچار بزهکاری یا افسردگی و مشکلات روحی و روانی می شوند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ادامه داد: غرب که این حرکت های حیازدایی را از دو سده قبل آغاز کرده هم اکنون در ورطه و گرداب حیازدایی گرفتار شده و این آمارهای وحشتناک نیز گویای همین مسئله است.

وی یادآور شد: نویسنده کتاب " چه کسی گهواره ها را تکان می دهد؟" می گوید: " دیگر خانواده ای باقی نمانده که گهواره ای باشد و فرزندی در مسیر طبیعی خود به وجود بیاید و کسی گهواره را تکان دهد. " به نظر می رسد نقطه اهداف غرب و نظام سلطه برای از پای درآوردن ایران، حمله به عفاف و حجاب است اما از طرف دیگر ما ظرفیت های عمیقی برای این موضوع داریم.

اصلانی در توضیح این ظرفیت های عمیق در ایران برای تقویت عفاف و حجاب بیان داشت: طبق آخرین نظرسنجی از مردم ایران، بیش از 90 درصد خواهان جامعه عفیف و پوشش های مناسب مردان و زنان هستند. لذا باید از این ظرفیت الهی و گفتمانی حجاب استفاده و این الگو را به دنیا عرضه کنیم.

وی همچنین اضافه کرد: اعتقادات و مقید بودن خانواده ها و پیشینه تاریخی مردم ایران گوهر گرانبهایی است که باید پاس داشته شود ضمن اینکه انقلاب اسلامی برای نهادینه کردن اقدام به تولید اسناد بالادستی متقن و وضع قوانین مختلف کرد.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور از جامعه نخبگانی فرهیخته و دغدغه مند و جوانان به عنوان یک ظرفیت بسیار زیاد و عمیق یاد کرد و گفت: این ظرفیتها باید به درستی شناخته و عملیاتی شوند.
اصلانی با تأکید بر اینکه مسئولان تمام قوا باید نسبت به این مسئله پاسخگو باشند مطرح کرد: خوب است 26 دستگاه عملکرد خود را در خصوص اجرای قانون عفاف و حجاب در هفته عفاف و حجاب گزارش دهند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور در پایان مطلب ابراز داشت: پروژه حیازدایی یک پروژه نفوذ جدی و کاملا برنامه ریزی شده است تا حجاب را از سر زنان ایرانی بردارد لذا برای تقابل جدی با این پروژه عمیق نیازمند هماهنگی، هم افزایی و عملکرد شجاعانه در میدان هستیم.

مرتبط با این خبر

  • اثبات رابطه افسردگی و بدحجابی در تحقیقات نوروبیولوژیکی

  • خانواده ها نسبت به عفاف وحجاب فرزندان خود با حساسیت عمل کنند

  • آرامش حقیقی در سایه پیروی از سبک زندگی اسلامی محقق می شود

  • حادثه گوهرشاد اوج وطن فروشی پهلوی اول است

  • کیانوش عیاری رغبتی به تولید فیلم با حجاب ندارد

  • ضعف اجرای قانون حجاب در عدم تفاهم فرهنگی دولت هاست

  • باید دیدگاه خود را در زمینه حجاب تغییر دهیم

  • بسیاری از آسیب های اجتماعی متاثر از سو ء پوشش افراد است

  • همه جوامع در جهان طالب عفاف هستند

  • نقش استاد و روش های تربیتی موثر در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب