صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

دریادار حمزه علی کاویانی اظهار کرد: سال 88 با فرمان فرمانده کل قوا ناوشکن تمام ایرانی «جماران» به نیروی دریایی ملحق شد روندی را در ساخت انواع شناورها طی کردیم و امسال ناوشکن تمام ایرانی و مدرن «دنا» به نیروی دریایی الحاق خواهیم کرد.

برنامه «گفت و گوی روز» رادیو گفت و گو ویژه هفتم آذر روز نیروی دریایی، با موضوع نیروی دریایی استراتژیک و بازدارندگی هوشمند با دریادار حمزه علی کاویانی معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی به صورت تلفنی برقرار کرد.

دریادار حمزه علی کاویانی با بیان اینکه به مناسبت روز نیروی دریایی برنامه های متنوعی همانند سال های گذشته انجام می شود، گفت: امروز برای تجدید میثاق با رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) به حرم ایشان آمده ایم و امیدواریم تمامی برنامه هایی که در نظر گرفته ایم برابر سال های گذشته انجام شود.

وی در خصوص جایگاه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی بیان کرد: با تدبیر مقام معظم کل قوا مبنی بر اینکه نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است، مسیر ما را به سمت دریاهای آزاد و حضور در شمال اقیانوس هند باز کردند.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی افزود: امروز نیروی دریایی با توجه به راهبردی بودنش در زمینه تجهیزات، پاکسازی، نوسازی و تامین قطعات، دانش و فناوری تولید شناورها هم از ناوشکن های مورد نیاز، زیرسکوهای مورد نیاز و تجهیزات دفاعی مورد نیاز اعم از آرایه های راداری، رهگیری، کشف و انواع سلاح ها، موشک ها، اژدرها و سایر ملزومات نیروی دریایی در سطحی قرار دارد که قابل رقابت با نیروهایی است که در این منطقه حضور دارند و ما امروز در صحنه دریا طی 10 سال اخیر اقتدار خودمان را برای به احتزاز در آوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در صحنه دریا نشان دادیم.

وی اعلام کرد: امروز هفتم آذر، شصت و چهارمین ناو گروه رزمی اطلاعاتی و عملیاتی نیروی دریایی در دریای سرخ ماموریت خودش را انجام می دهد و از منافع و منابع جمهوری اسلامی ایران دارد دفاع می کند.

دریادار کاویانی در خصوص راهبرد و ماموریت نیروی دریایی جمهوری اسلامی برای سال های آینده عنوان کرد: نیروی دریایی با توجه به توسعه ای که امروز پیدا کرده، امروز توان اجرای عملیات در دریاهای آزاد هرجایی که مملکت ما نیاز بداند، سلسله مراتب و فرمانده کل قوا فرمان بدهند ما اجرای ماموریت می کنیم و این نشان از راهبردی بودن نیروی دریایی در صحنه دریاهای آزاد را دارد.

وی در رابطه با توانمندی های نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در ساخت ناوشکن ها و زیردریایی ها اظهار کرد: در سال 88 که با فرمان فرمانده کل قوا ناوشکن تمام ایرانی «جماران» به نیروی دریایی ملحق شد روندی را در ساخت انواع شناورها طی کردیم و ناوشکن «سهند» را در سال گذشته به نیروی دریایی الحاق کردیم. ناوشکن «دماوند» را هم در دریای شمال الحاق کردیم و امسال نیز ناوشکن تمام ایرانی و مدرن «دنا» به نیروی دریایی الحاق خواهیم کرد.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی در رابطه با توان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه و برخورد با دزدان دریایی گفت: طی 12 سال اخیر با توجه به پدیده شوم دزدی دریایی که در منطقه اتفاق افتاده و این هم از بهانه های استکبار برای حضور در در این منطقه است، ما مستقلا وارد صحنه شدیم و از سال 1387 تاکنون بیش از 6 هزار فروند انواع شناورهای تجاری، نفتکش و شیلاتی را اسکورت کردیم و درخواست هایی که سایر کشورها برای کمک به آن ها در مقابله با دزدی دریایی به ما اعلام شده، کمک های شایانی را ارائه دادیم.

مرتبط با این خبر

  • مرور دستاوردهای علمی نیروی دریایی روی موج گفت و گو

  • امنیت و استقلال کشتیرانی جمهوری اسلامی را در آبهای آزاد برقرار می کنیم

  • چابهار؛ تنها بندر آزاد شده از بند تحریم ها +صوت

  • نداجا حافظ امنیت مرزها و آبهای داخلی و همچنین خطوط مواصلاتی کشور است +صوت

  • نیروی دریایی ارتش علمدار و طلیعه دار حرکت توسعه دریا است +صوت

  • اگر کمک های بین المللی نبود «عملیات مروارید» نقطه پایان جنگ عراق علیه ایران بود

  • اسکورت بیش از چهار هزار فروند نفت کش و شناورهای ایرانی در خلیج عدن توسط نداجا

  • رشد علمی کشور در حوزه دریا در آینده نزدیک

  • معاون تربیت آموزش نیروی دریایی: افزایش توان راهبردی نیروی دریایی در سطوح زیردریا، هوا و موشکی! +صوت

  • نیروی دریایی ارتش در ده سال گذشته، توسعه و پیشرفت سریعی داشته است