صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

جعفری شهید سردار سلیمانی را پرچمدار مبارزه با صهیونیسم و مبارز واقعی برای آزادی قدس خواند و گفت: حاج قاسم یک استراتژیست و نظریه پرداز برجسته برای مقابله با نظام سلطه بود.

ویژه برنامه شهادت سردار قاسم سلیمانی با حضور دکتر علی جعفری کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

جعفری با بیان اینکه حضور میلیونی مردم در تشییع و تقدیر از شهید سردار سیمانی از چند روز گذشته در عراق آغاز شد گفت: امروز این حضور میلیونی به اوج خود رسید و این نشانه قدردانی مردم شهید پرور و قهرمان پرور از سربازانی است که جان خود را فدای امنیت کشور و دیگر کشورهای دنیا می کنند.

وی افزود: الان باید از وزیر خارجه آمریکا، که می گفت مردم ایران از این اتفاق خوشحالند پرسید که شکوه حضور و قدرشناسی مردم را در عراق و ایران و دیگر کشورها دیدید؟ این حضور پرشور مردم همچنان در دیگر شهرهای کشور ادامه دارد و در واقع هشتاد میلیون ایرانی و امت اسلام در کشورهای اسلامی به ویژه جبهه مقاومت سوگوار این مصیبتند.

کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل درخصوص شخصیت حاج قاسم سلیمانی در عرصه بین الملل و منطقه بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی فقط یک فرد نظامی و نیروی رسمی سپاه پاسداران نبود بلکه فردی شهیر در عرصه بین الملل و مبارزه با تروریسم به ویژه داعش بود.

وی شهید سردار سلیمانی را پرچمدار مبارزه با صهیونیسم و مبارز واقعی برای آزادی قدس خواند و گفت: حاج قاسم یک استراتژیست و نظریه پرداز برجسته برای مقابله با نظام سلطه بود.

جعفری تصریح کرد: شهید سردار سلیمانی امنیت را نه تنها برای ایران بلکه برای امت اسلامی می خواست و حضور میلیونی مردم در سراسر جهان از همین اقدامات و محبوبیت او نشأت می گیرد.

کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل با اشاره به اشتباه محاسباتی آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی گفت: شکست های آمریکا از زمان پیروزی انقلای اسلامی شکل گرفت و با روی کار آمدن سردار سلیمانی این شکست ها بیشتر و پی در پی شد.

وی همچنین مسائل داخلی آمریکا را موثر در این اقدام جنایتکارانه ترامپ دانست و گفت: ترامپ هنوز از استیضاح نجات پیدا نکرده و پیروزی در انتخابات آینده نیز یکی دیگر از دلایل این اقدام وقیحانه بود.

جعفری با بیان اینکه آمریکایی ها از فلسفه شهادت و مجاهدت مجاهدان ایرانی و منطقه خبر ندارند افزود: آنها نمی دانند که ریخته شدن خون شهدا باعث رویش های جدیدی خواهد شد و از طرف دیگر مجاهدان زیادی در مکتب حاج قاسم سلیمانی پرورش یافتند و امروز ملت ایران و عراق و سوریه و کل منطقه راه حاج قاسم را ادامه خواهند داد.

کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل یادآورشد: مسبب جنگ ایران و عراق پس از انقلاب نظام سلطه بود، آمریکا جنگ را توسط صدام علیه ما تحمیل کرد که موفق هم نشد بنابراین رفتار صدام حسین را نباید به پای مردم عراق گذاشت چراکه همین مردم عراق بودند که اجساد پاک و مطهر شهدا را تشییع کردند و این نشانه علقه دو ملت و حاصل تفکر انقلاب است.

جعفری افزود: انتقام از آمریکا یک مطالبه عمومی در ایران و کشورهای منطقه است اما طبیعی است که مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران و نیروی مقاومت باید تصمیم بگیرند.

کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل بیان داشت: آمریکا در منطقه از هر جهت دارای ضعف است و در مقابل، جبهه مقاومت برای انتقام دست برتر دارد، علاوه بر این، آمریکا ارتش اعتقادی هم ندارد و لذا نیروهای آمریکایی معمولاً در مواقع بحرانی کم می آورند.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود