صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

کارشناس مسائل غرب آسیا حمله ایران به این پایگاه آمریکایی را ضرب شستی به آمریکا و نیروهای آمریکایی در منطقه و عراق دانست.

ویژه برنامه "انتقام سخت" رادیو گفت و گو ویژه اقدام مقتدرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انتقام جویی از آمریکا و در ارتباط تلفنی با دکتر حسن هانی زاده کارشناس مسائل غرب آسیا از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

هانی زاده اقدام ایران در پاسخ به جنایت اخیر آمریکا را پاسخی به اراده و خواست دو ملت ایران و عراق دانست و گفت: تشییع جنازه این دو سردار شهید، یک وحدت و انسجام منطقه ای را بین دو ملت ایجاد کرد و هر دو ملت خواستار پاسخ قاطعانه به آمریکا شدند.

وی افزود: بسیاری از تحلیلگران تصور می کردند که ایران در شرایط فعلی قادر به پاسخگویی به جنایت آمریکا نیست اما پرتاب موشک های بالستیک به سمت "عین الاسد"، بزرگ ترین و پیچیده ترین پایگاه آمریکا از نظر تجهیزات گویای قدرت دفاعی و بازدارندگی بسیار بالای ایران بود.

کارشناس مسائل غرب آسیا حمله موشکی به پایگاه عین الاسد در همان ساعت فرمان حمله علیه دو سردار بزرگ را معنادار خواند و گفت: پایگاه "عین الاسد" یک پایگاه مادر برای آمریکا در منطقه تلقی می شد.

هانی زاده با بیان اینکه حمله به این پایگاه ضرب شستی به آمریکا و نیروهای آمریکایی در منطقه و عراق بود ابراز داشت: دونالد ترامپ و پنتاگون این پیام مهم ایران را دریافت کردند و اگر دست به واکنش شتاب زده و ماجراجویانه بزنند منطقه قطعاً دچار آشوب خواهد شد.

وی با اشاره به آماده باش محور مقاومت گفت: با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی آمریکا را در این کار تشویق کرده و نقش داشته لذا اسرائیل هم در تیررس موشک های مقاومت خواهد بود و لذا آمریکایی ها دچار تردید در اقدام هستند و قدرت تصمیم گیری را از دست داده اند چراکه در صورت هر اقدامی اسرائیل آسیب خواهید دید.

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: آمریکایی ها تبلیغات زیادی برای قدرت سلاح های خود مانند گنبد آهنین در فلسطین اشغالی می کردند اما در عمل ثابت شد که این سامانه ها تاثیر چندانی هم ندارند و هم اکنون آسیب پذیری تجهیزات به ظاهر پیشرفته آمریکا در برابر قدرت موشک های بالستیک ایران کاملاً مشخص شد.

وی با ارائه تحلیلی از بیانات امروز مقام معظم رهبری در دیدار مردم قم گفت: مقام معظم رهبری در بیانات راهبردی خود به خدمات سپهبد قاسم سلیمانی اشاره داشتند و ایشان را شخصیتی نظامی و سیاسی موثر در تامین امنیت منطقه دانستند، رهبر معظم انقلاب به حوادث آبان ماه نیز اشاره کردند و نقشه راه سیاسی و نظامی محور مقاومت را برای ملت ایران ترسیم کردند.

هانی زاده درخصوص تأکید مسئولان بر تک بعدی نبودن انتقام سخت گفت: انتقام سخت حوزه های مختلفی دارد و ایران با ابزارهای در اختیار خود به موقع و در زمان مناسب از آن ها استفاده خواهد کرد.

مرتبط با این خبر

  • انتقام موشکی ایران هیمنه نظامی جبهه استکبار و استعمار را در هم شکست

  • موضع قدرت ایران مانع از اقدام جدید آمریکا خواهد شد

  • بزرگ ترین وجه انتقام ایران، خروج کامل آمریکا از عراق است

  • انتقام ایران از آمریکا مشروع و قانونی بود

  • هیمنه آمریکایی ها در دنیا شکسته شده است

  • هزینه موشک ها را هم از آمریکا خواهیم گرفت

  • حمله موشکی سپاه نشان داد ادعای آمریکا مبنی بر قدرت سیستم‌های راداری گزاف است

  • تاثیرات سیاسی انتقام سخت ایران بیشتر از خسارات وارده به آمریکایی‌هاست

  • آمریکایی‌ها توان درگیری با ایران جهت تثبیت یا موازنه قدرت نظامی را ندارند

  • غافلگیری آمریکایی ها ادامه خواهد داشت