صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

کارشناس مسائل بین الملل گفت: اقدام بامداد امروز تنها درس کوچک سپاه پاسداران با تمام قدرت به آمریکا بود که موجب سکوت مرکز اطلاعات پنتاگون، مرکز اطلاعات ارتش آمریکا و وزیر دفاع آمریکا شد.

ویژه برنامه "انتقام سخت" رادیو گفت و گو ویژه اقدام مقتدرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انتقام جویی از آمریکا و در ارتباط تلفنی با دکتر صادق خرازی کارشناس مسائل بین الملل از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

خرازی با بیان اینکه سازمان هوافضای سپاه یکی از مقتدرترین و حتی جزو پنج سازمان هوافضای مقتدر و تکنولوژیک جهان محسوب می شود گفت: خود ناتو نیز معتقد است سیستم دفاعی، پدافندی و آفندی هوافضای ایران از برخی کشورهای پیشرفته غربیِ عضو ناتو نیز قوی تر است.

وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران بیش از سه دهه است که سرمایه گذاری سنگینی روی این موضوع انجام دادند و امروز سیستم هوشمند و هدفمند و سیستم موشکی دور زن یکی از برتری های ایران در منطقه به شمار می رود.

کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز یک ارتش جدی تمام عیار با ویژگی های یک ارتش رسمی و هویت مقتدر در دانش نظامی را به رخ دنیا کشید گفت: هواپیمای جنگی و سیستم آفندی سپاه پاسداران بسیار قوی است و تهدیدات آمریکا در روزهای اخیر هم از روی ترسشان بود.

خرازی اقدام سپاه در اولین شب خاکسپاری حاج قاسم سلیمانی را کار متعارفی خواند و افزود: معتقدم که ما هنوز وارد درگیری های غیرمتعارف نشده ایم. ما از صد پارامترِ در اختیارمان، هنوز از یکی و نصف آن هم استفاده نکردیم و اقدام بامداد امروز تنها درس کوچکی بود که سپاه پاسداران با تمام قدرت ارائه کرد که موجب سکوت مرکز اطلاعات پنتاگون، مرکز اطلاعات ارتش آمریکا و وزیر دفاع آمریکا شد.

کارشناس مسائل بین الملل این اتفاق را آغاز راه خواند و ابراز داشت: امیدوارم این ضربه حداقل آنها را بیدار کرده باشد و تاوان خون حاج قاسم را بدهند.

وی با بیان اینکه تاوان خون حاج قاسم جنگ و خونریزی و ترور نیست اظهار داشت: ما تاوان خون قاسم را اخراج نیروهای آمریکایی از کل منطقه می دانیم و کشورهای منطقه نیز همین مطالبه را دارند کمااینکه یکی از کشورهای قدرتمند منطقه نیز نامه خروج نیروهای آمریکایی را صادر کرده است.

خرازی تاوان آمریکایی ها در مرحله اول را خروج از منطقه خواند و افزود: مراحل بعدی این تاوان در آینده ای نزدیک مشخص خواهد شد.

کارشناس مسائل بین الملل حضور مردم در تشییع شهید سردار سلیمانی را حاکی از عشق آنها به سرباز وطن عنوان کرد و گفت: شاید خیلی از مردم از مسئولان گلایه مند باشند اما حضور خود را در مقابل دشمن خارجی با نقد خود در برابر مدیریت داخلی تفکیک می کنند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران و حماسه دفاع مقدس مردم را به اوجی از بیداری، آگاهی و برنایی فکری رسانده تا جاییکه هویت و استقلال ملی ایران با دفاع مقدس به سمت استیلا رفت و لذا امروز اگر قاطعانه برخورد نکنیم مردم ما را نخواهند بخشید.

خرازی با ابراز خرسندی از هوشمندی سپاه پاسداران گفت: امیدواریم این حرکت عظیم گوشه ای از آلام ایرانیان را پاسخ دهد و پاسخگوی بخشی از انتظارات مردم در این خصوص باشد.

مرتبط با این خبر

  • انتقام موشکی ایران هیمنه نظامی جبهه استکبار و استعمار را در هم شکست

  • موضع قدرت ایران مانع از اقدام جدید آمریکا خواهد شد

  • بزرگ ترین وجه انتقام ایران، خروج کامل آمریکا از عراق است

  • انتقام ایران از آمریکا مشروع و قانونی بود

  • هیمنه آمریکایی ها در دنیا شکسته شده است

  • هزینه موشک ها را هم از آمریکا خواهیم گرفت

  • حمله موشکی سپاه نشان داد ادعای آمریکا مبنی بر قدرت سیستم‌های راداری گزاف است

  • تاثیرات سیاسی انتقام سخت ایران بیشتر از خسارات وارده به آمریکایی‌هاست

  • آمریکایی‌ها توان درگیری با ایران جهت تثبیت یا موازنه قدرت نظامی را ندارند

  • غافلگیری آمریکایی ها ادامه خواهد داشت