صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

اصغر زارعی گفت: هدف قرار دادن یکی از مهمترین پایگاه های آمریکا به لحاظ استراتژیک و به لحاظ نظامی از اهمیت بالایی برخوردار است و نشان می دهد ایران در تعقیب و پیگیری منافع ملی خود و دفاع از امنیت و ارزش های خودش حاضر به معامله و سازش نیست.

ویژه برنامه «انتقام سخت» رادیو گفت و گو با حضور دکتر اصغر زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا به روی آنتن رفت.

اصغر زارعی با اشاره به انتقام سخت ایران از آمریکا گفت: همان طوری که اعلام شده بود نیروهای غیور سپاه پاسداران دقیقا در ساعت و زمانی که سردار رشید سپاه اسلام قاسم سلیمانی مورد هدف تروریستی و جنایتکارانه آمریکا واقع شده بود عملیات انتقامی را شروع کردند و با مورد اصابت قرار دادن دو پایگاه بسیار مهم و استراتژیک آمریکا در منطقه در عین الاسد در استان الانبار و همین طور پایگاه اربیل در استان اربیل کردستان عراق عملیات انتقامی را شروع کردند که اخبار و اطلاعات حاکی از اهمیت و دقت و سرعت عملیاتی موشکی سپاه بوده است.

وی با بیان اینکه پایگاه عین الاسد از استراتژیک ترین و بزرگترین و مهم ترین پایگاه های نیروهای ارتش صهیونیستی آمریکا در منطقه است، اظهار کرد: قریب به 4 هزار نیروی نظامی آمریکا به همراه تجهیزات لجستیکی، بالگردها، پهپادها و نیروهای زبده آمریکایی در این پایگاه حضور دارند. از سال 2004 رسما این پایگاه در اختیار آمریکایی ها با هدف مقابله با تروریست های داعش بوده و به بهانه این مقابله در آنجا حضور اشغالگرایانه خودشان را تحمیل کردند.

کارشناس مسائل غرب آسیا با اظهار به اینکه اهمیت این پایگاه از جهات مختلف قابل بررسی و تامل است، عنوان کرد: وقتی پارلمان عراق بعد از این اقدام تروریستی مصوبه ای را با رای قاطع گذراند که نیروهای آمریکایی باید عراق را ترک کنند آن ها ضمن اینکه این مصوبه را نادیده گرفتند دولت عراق را تهدید کردند مبنی بر اینکه بیش از یک تریلیون و 200 میلیون دلار برای این پایگاه بسیار استراتژیک هزینه کرده اند و باید هزینه های آمریکا را برای این پایگاه پرداخت کنند.

وی افزود: آمریکایی ها بعدا اعلام کردند اگر عراقی ها اصرار کنند با تحریم های بسیار بسیار سخت تر مواجه خواهند شد و بعد هم وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد ما به هیچ وجه خاک عراق را ترک نخواهیم کرد. لذا این اظهارات و بیانات مقامات مختلف ایالات متحده آمریکا حاکی از اهمیت و راهبردی بودن این پایگاه برای آن ها در منطقه دارد.

زارعی در خصوص اهداف ایران در انتخاب سخت خود گفت: انتخاب این دو پایگاه از طریق نیروهای انقلابی سپاه نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران همان طوری که اعلام کرده بود انتقام سخت خودش را از نیروهای تروریستی عراق در منطقه خواهد گرفت و این تازه آغاز راه است و اگر آمریکایی ها حماقت کنند و بخواهند اقدام دیگری انجام دهند همان طوری که در مواضع قبلی اعلام شده تمامی پایگاه های آن ها که بیش از 124 نقطه در منطقه در تیررس موشک های ما هست می تواند مورد تهدید و هدف واقع شود.

وی متذکر شد: رژیم صهیونیستی اسرائیل یکی از اهداف بسیار مهم و حیاتی برای ما بوده و هرگونه اقدامی می تواند شهرهای حیفا و تل‌‎آویو را با خاک یکسان کند. و این اقدام باعث خوشحالی مردم ما باشد و این اولین گام برای گرفتن حداقل انتقام از اقدام تروریستی ترامپ قمارباز و رژیم صهیونیستی آمریکا بود.

کارشناس مسائل غرب آسیا بیان کرد: همزمانی این اقدام قبل از خاکسپاری سردار دل ها اتفاق افتاد و هدیه ای برای دل های سوخته امت انقلابی بود.

وی به ابعاد واکنش این اقدام در رسانه های غربی و خصوصا رسانه های آمریکایی اشاره کرد و گفت: ابعاد این اقدام بسیار وسیع بازتاب پیدا کرده و رسانه های آنها این خبر را کاملا پوشش دادند و بسیاری از مقامات آمریکایی این اقدام سپاه را اقدامی مورد انتظار و قابل پیش بینی می دانستند.

زارعی تاکید کرد: هدف قرار دادن یکی از مهمترین پایگاه های آمریکا به لحاظ استراتژیک و به لحاظ نظامی از اهمیت بالایی برخوردار است و نشان می دهد جمهوری اسلامی ایران در تعقیب و پیگیری منافع ملی خود و دفاع از امنیت و ارزش های خودش حاضر به معامله و سازش نیست و در اسرع وقت نسبت به تامین منافع خودش و پاسداری از ارزش های خودش هیچ گونه تامل و درنگی نخواهد کرد.

وی در خاتمه گفت: این اقدام صرفا یک پیام بود که ما در تعقیب ارزش ها و منافع خودمان ترسی از کشوری مثل شیطان بزرگ نخواهیم داشت و بارها هم نشان داده ایم.

مرتبط با این خبر

  • انتقام موشکی ایران هیمنه نظامی جبهه استکبار و استعمار را در هم شکست

  • موضع قدرت ایران مانع از اقدام جدید آمریکا خواهد شد

  • بزرگ ترین وجه انتقام ایران، خروج کامل آمریکا از عراق است

  • انتقام ایران از آمریکا مشروع و قانونی بود

  • هیمنه آمریکایی ها در دنیا شکسته شده است

  • هزینه موشک ها را هم از آمریکا خواهیم گرفت

  • حمله موشکی سپاه نشان داد ادعای آمریکا مبنی بر قدرت سیستم‌های راداری گزاف است

  • تاثیرات سیاسی انتقام سخت ایران بیشتر از خسارات وارده به آمریکایی‌هاست

  • آمریکایی‌ها توان درگیری با ایران جهت تثبیت یا موازنه قدرت نظامی را ندارند

  • غافلگیری آمریکایی ها ادامه خواهد داشت